ZIMOMŘIVEC + fotky z Brightonu

Já asi patřím někam do tepla. Na místo, které ještě nikdy nespatřilo sníh, a kde je nad 15°C 24 měsíců v roce. Všude na sociálních stránkách vidím příspěvky, jak jsou lidi nadšení z toho, že tu máme podzim a já si jen ťukám na čelo a říkám si “Jste normální?” Ano, začátek podzimu vypadá krásně. Listí se zbarvuje, vytahujeme se skříně svůj oblíbený svetr a teplé ponožky a do toho usrkáváme čaj. Krásná představa, že? Ale já to vidím spíš tak, že ráno za tmy vstávám do práce a za tmy se taky domů vracím. Doma je pomalu chladněji než venku, takže zapínám topení a nakonec přetopím a uprostřed noci se budím v louži vlastního potu. Ráno z baráku vyjdu v pěti vrstvách, abych nenastydla a odpoledne ze mě leje a doslova se vařím. Odpoledne vyjdu nalehko oblečená, protože přece svítí sluníčko a k večeru je ze mě ledovec. V obchodě při zkoušení jednoho kousku oblečení strávím hodinu, protože tak dlouho trvá, než všechny ty svoje vrstvy vysvléknu a pak zase navléknu. Je konec piknikům a pítí vína v parku. Je konec vysedávání u kávy na zahrádkách. Několik měsíců nosím dokola jeden a ten samý outfit, jelikož mi nejde do hlavy, proč bych měla mít více než jeden zimní kabát a jedny zimní boty. Na párty nechám milion ne za alkohol, ale za šatnu, protože si účtují kousek oblečení po kousku. Na koncertě, kde šatny nemají se potím k smrti nebo držím bundu v jedné ruce a svetr ve druhé, takže můžu zapomenout na pohodlí a uvolněnost, protože se budu celou dobu strachovat, aby se mi něco neztratilo. Druhou bundu už přece nemám.


A takhle nějak já vnímám podzim/zimu. Protože šálek čaje si můžete dát i v létě a svíčky taky nemusíte mít zapálené jen na Halloween. Ráno vás nebudí budík, ale sluneční svit, který vám dodá energii na celý den a celkově všichni jsou díky sluníčku pozitivně naladěni, takže pokud pracujete s lidmi, usnadní se vám trochu život, jelikož idioti budou idiotama o trochu méně. V létě se taky lépe cestuje a jezdí na výlety. Kdo si naplno vychutná návštěvu nového města, když většinu času strávíte utíráním si nudlí z nosu a zebou vás prsty na nohou.

Člověk si pravděpodobně řekne, co to tady plácám a proč jsem se teda přestěhovala do Londýna, kde je věčně hnusně a prší a ne někam na Floridu. Ale to se mýlíte. Trošku jsem si přece jen přilepšila. Zima tu totiž není ani zdaleka tak krutá, jako je v Česku a v létě máme normální letní podmínky a ne českou saharu. Vlastně skoro kdykoliv porovnáte počasí v Londýně a v Česku, v Londýně je vždycky o něco tepleji. Za celou zimu napadnou dohromady tak 2 cm sněhu a i to je na Londýn dost. Žádné ledovky, na kterých uklouznete a pak si týden kvůli té oteklině na zadku nesednete, žádný rampouch ze střechy nečíhá na správný okamžik, aby mohl spadnout na nic netušícího chodce.
Když se tak v mysli vracím zpátky, říkám si, jak sem tu zimu v Čechách vlastně mohla přežít? Pamatuju si, jak jsem musela jezdit na 7 ráno do školy na tělocvik a v 6 ráno, když jsem se doma koukla na teploměr, ukazoval -10°C. A teď si stěžuju i při +10°C, že je mi zima a chci se zachumlat do peřin.

Bohužel mi ale nezbývá nic jiného, než zatnout zuby a přežít těch několik měsíců s pěti vrstvama oblečení. Nevím totiž, jestli by mi prošlo, kdybych za Radkem přišla s letenkami, a řekla mu, že se stěhujeme na Floridu. Pravděpodobně by mi řekl, ať si to tam teda užiju a moje představy o tom, jak na pláži společně popíjíme margaritu by se hodně rychle rozplynuly.
Přece jen je ale v zimě na co se těšit a to na moje oblíbené období – Vánoce. Miluju Vánoční atmosféru a vánoční Londýn je ten nejhezčí Londýn a vyráží mi dech každičký rok. Když pak jdu po ulici a koukám ohromeně na tu neuvěřitelnou výzdobu a světýlka, tak mi ani ty tekoucí nudle z nosu nevadí.

Fotky v článku jsou z našeho výletu do Brightonu na konci léta. Taková milá vzpomínka na to, kdy se ještě daly nosit šaty.

Dress – Topshop // Jacket – H&M // Backpack – SheIn // Rings – Nasty Gal
Fotky nafotil opět nejúžasnější Martin Hýža – https://www.instagram.com/martinhxza/
xx
Share:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *