Ze Seaford do Eastbourne přes Seven Sisters (UK, 23km)

Tuhle túru jsem poprvé podnikla před 4 lety a nechápu, proč mi trvalo tak dlouho si ji zopakovat. Je to totiž určitě jedna z nejhezčích túr, které se dají v blízkosti Londýna podniknout. Ale taky teda jedna z nejtěžších. Dá se říct, že skoro celých 23km chodíte jen z kopce do kopce. A že to nejsou malé kopce, ale spíše pruťáky. Věřím tomu, že moje kondička je o dost lepší, než 4 roky zpět, i tak to ale pro mě byl záhul. Ale s těma všema nádhernýma výhledama, které vás po cestě čekají, to jde jako po másle. Jen je těžké se pak každých 5 minut nezastavovat a nekochat se tou nádherou. Do cíle se přece jen v nějaký určitý čas dostat musíte, ať po setmění nebloudíte bůh ví kde.

Začátek – pláž Seafordu. Hned co dorazíte z nádraží na pláž, tak na vás vykoukne první pruťák, který musíte zdolat. Zdaleka to ale není ten nejhorší, který na vás v ten den čeká.

První půlhodinka a já už stěží popadala dech! Ale to se pak kouknu za sebe a tam tohle.

První výhledy na útesy Seven Sisters. Jen tak pro zajímavost – útesů není sedm, jak by se podle názvu očekávalo, ale osm. Název je prý odvozen od příběhu o sedmi sestrách, z nichž každá měla dům postavený mezi vrcholy útesů.

Cestou jsem narazila na ty nejkrásnější kámoše.

Tohle místo prostě bere dech už jen z fotek. Představte si, jak úžasné to je pak vidět naživo.

Konečně trocha rovinky a další přátelé.

Tenhle kopec je takový menší smrťák. Celou dobu, co ho šplháte se jen modlíte, aby jste neuklouzli a nezlomili si vaz.

…. a když přežijete tak uvidíte, co vás ještě čeká.

A další lásky po cestě. Co mě mrzí je, že ze všech procházejících lidí, jsem já byla jediná, kdo se vždycky pozastavil a pozoroval je. Přišlo mi, že většina lidí si ani nevšimla, že hned vedle nich jsou taková nádherná stvoření. Kdyby tam místo krav byli psi, všichni by se k nim hned hrnuli a chtěli si je pohladit. Je neskutečný, jak určitá zvířata vidíme jen jako objekty a ne jako živé bytosti.

Belle Tout Lighthouse

A tady už se pomalu blížím ke konci do Eastbourne. Po všech těch kopcích a 23km na rozpáleném slunku je tohle úplně vítězný pohled. Jistota, že to nejhorší už máte za sebou a teď už to půjde jak po másle.

Minule jsem měla trochu času si Eastbourne více projít a město se mi hrozně líbilo. Je to takový nóbl Brighton. Bohužel tentokrát jsem ale doslova běžela na vlak zpět do Londýna, abych ho stihla. Hold, to vysedávání s krávama mi trvalo déle než mělo, ale nedalo se to oželit.

xx

Share:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *