Windsor and Windsor Castle

If you live in London, or elsewhere close to Windsor or you’re planning a trip across England you can’t skip a visit in Windsor Castle.
The entry is quite pricey – £20 but I believe, that after your visit you’ll say it was worth it as I did.


I went with my friend and we took a train from London Paddington Station and return ticket cost us £10, which is good I think. We had to change train once and even with that, the road was not more then 40 minutes.
After we got there, we went straight to the Castle. It’s better to get up early so you get there soon before all those tourists. The entry was as I already said £20. You have to go through “airport control” which I though was a little bit too much, but whatever. The castle is really extensive, so on the start you go around and look on beautiful walls.
It’s really beautiful inside of the castle and it’s good to focus on details. We are not history lovers, so we didn’t read much the informations but in the end we decided to go through the castle again. You know.. because of the price of entry hah..
What I absolutely loved was a Queen Mary’s Doll’s House. I’m still quite sad I don’t have any photos, but it’s not allowed to taking pictures inside at all. When you hear ‘a doll house’ you probably imagine a small, cute, house for dolls (maybe you remember a doll house from your childhood) but this was much more like a giant house for dolls. All those details.. absolutely breathtaking! Definitely a dream of every little girl. If I had doll house like this one I wouldn’t played with anything else.

After the tour of Castle we went to the St. George’s Chapel which is also standing in the area of the castle.

After we went through everything, it was time to see Windsor.

A day before our trip I had tried to find some cozy cafe on foursquare, but there weren’t much choices. So we tried first, which looked quiet good, but eventually it was on the train station and we would had to sit outside. It was pretty cold that day so definitely no. Next cafe we had tried was too clasy and also quite expensive so after we sat down we stand up again and left. We tried another 3 places but it just wasn’t what we wanted. Then finally we had ended up in Cafe Nerro, where we finally had our coffee and a piece of cake. After whole noon of walking we finally sat down. So regarding of coffeeshops in Windsor I’m quite dissapointed. But Nerro was good, so whatever.

The city is really small so there’s not much to see.

Our last stop before we went back to London was Windsor Great Park. You definitely must go there! The path goes really far but as more far you are the view to the Windsor Castle is more and more beautiful. Longer walk, which is definitely worth it. And a little bit far from a Castle you can also see deers.

haha that’s me..always so happy when I’m on a trip

CZ

Pokud bydlíte v Londýně, jinde poblíž a nebo si děláte výlet po celé Anglii, tak by návštěva Windsor Castlu určitě neměla chybět.
Vstup je tedy poměrně drahý – £20, ale věřím, že po prohlídce usoudíte stejně jako já, že to za to stálo.

S kamarádkou jsme jely vlakem z Londýna z Paddington Station a i s cestou zpátky nás to vyšlo na £10, což není vůbec špatné. Jednou jsme přestupovaly a i s přestupem nám cesta netrvala déle než 40 min.
Po příjezdu jsme šly rovnou na hrad. Je lepší si přivstat a jít tam co nejdříve, abyste se vyhnuli vlně turistů. Vstup nás teda vyšel na £20 jak jsem už řekla. Při vstupu musíte projít “letištní” kontrolou, což se mně osobně zdálo trochu přehnané, ale budiž. Hrad je vážně velmi rozsáhlý, takže ze začátku chodíte kolem a prohlížíte si nádherné hradby.

Uvnitř hradu je to krásné a určitě je dobré zaměřit se na detaily. My zas až takový umělci historie nejsme, takže jsme si nic moc nepročítaly, ale na konci jsme se rozhodly, projít si to celé ještě jednou. Přece jenom za ty peníze…hah. 
Co se mi líbilo nejvíc byl rozhodně Qeen Mary’s Dolls’ House (domeček pro panenky královny Mary). Jsem celkem smutná, že nemám žádné fotky, ale uvnitř se nesmí vůbec fotit. Když se řekne domeček pro panenky, tak si určitě představíte nějaký malý domek (možná se vám vybaví nějaký z vašeho dětství), ale toto je spíše pořádný DŮM. Všechny ty propracované detaily… no vážně dech beroucí. Rozhodně sen každé malé holčičky. Já mít takový domek na hraní tak strávím celé dětství s ním.

Po prohlídce hradu jsme se šly podívat do kaple Svatého Jiřího, která stojí v areálu celého hradu.

Když jsme si všechno tedy řádně prošly, bylo načase projít si Windsor. Na foursquare jsem se den před výletem snažila najít nějakou útulnou kavárničku, ale moc velký výběr nebyl. Zkusily jsme první, ale u té jsme zjistily, že stojí na nádraží a musely bychom sedět venku, tak o to jsme opravdu nestály. Další, kterou jsme vyzkoušely, byla zase moc nóbl a poměrně drahá, takže jsme si sedly a zase vstaly zkusit to jinam. Už jsme si řekly, že prostě půjdeme do první aspoň trochu hezké kavárny na kterou narazíme ale nakonec jsme takhle prošly další 2 místa a prostě se nám to tam nelíbilo, takže jsme opět trapně odešly. Nakonec jsme skončily v Café Nerro, kde jsme si konečně dopřály kávu, zákusek a po celém prochozeném dopoledni jsme si sedly. Takže ohledně kaváren mě Windsor trošku zklamal, ale Nerro taky dobrý.

Městečko je vážně malé, takže tam toho k vidění moc není.

Naše poslední zastávka před odjezdem zpátky do Londýna byl Windsor Great Park, kam rozhodně musíte zajít!! Cesta se táhne hodně, hodně daleko a čím dál jdete, tím máte nádhernější pohled na Windsor Castle. Procházka, která rozhodně stojí za to a trošku dál od hradu můžete vidět i jeleny.

Share:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *