VÝLET DO BRIGHTONU

Brighton miluju. Bohužel ale nemám tolik šancí na to, si tam zajet na výlet. Naposledy jsem tam byla před 2 lety na víkend navštívit svého kamaráda, který byl v Brightonu na jazykovém kurzu. A 2 roky jsou dlouhá doba. Když jsem teda přemýšlela, kam vzít Martina, než odjede zpátky do Česka, napadl mě hned Brighton. A jelikož Martin je milovník Zoelly (furt nechápu proč :D) byl hned pro.

Počasí v Anglii není poslední týdny zrovna ideální a už vůbec se nedá nazvat “letní”, ale v ten den jsme měli nadměrné štěstí a chytli jsme sluníčko a celkem i teplo. V těch šatech jsem teda jednu chvíli slušně mrzla, ale jakmile jsme odešli z pobřeží do města, bylo zase fajn. Brighton za deštivého počasí rozhodně není Brighton, který stojí za návštěvu. Měla jsem tu čest jednou a to rozbouřené moře, vítr, který byl spíš hurikán a neutichající déšť není ideální na procházku po mole.
Měli jsme štěstí nejen na počasí, ale i na to, že většina lidí byla pravděpodobně z Brightonu pryč někde na dovolené, protože místa, která jsou většinou zaplněná houfem lidí a turisty, byla prázdná. Brighton je totiž takový pobřežní Londýn. Většinou se na nejznámějších místech nedá hnout a v kavárnách hledáte místo na sezení. Tohle prázdno byla příjemná změna.Co jsem taky nečekala bylo to, že známé Brightonské ruské kolo je pryč. Takže jsem si tu klasickou fotku z mola, kterou si dělám při každé návštěvě, nemohla vyfotit a mám jen obyčejnou fotku pláže. Trošku to zamrzelo i z toho důvodu, že to kolo tam prostě sedělo a mělo takové zvláštní kouzlo. Stejné jako London Eye v Londýně.
Zhruba 2 vteřiny po vyfocení téhle fotky na nás zaútočil racek a ukradl nám jednu hranolku. Ale ne že by nás to zrovna rozčílilo, jelikož ty hranolky byly stejně naprostý hnus. Pokud jste vegetarián a toužíte po hranolkách, rozhodně nechoďte do fish&chips, protože stejně budou chutnat rybinou, jelikož to všechno smaží v jednom oleji. Snědli jsme ty namočené v majonéze a zbytek nechali rackům.Věc, na kterou jsem se těšila asi nejvíc, byla tahle vyhlídková věž od British Airways. Při mojí poslední návštěvě Brightonu jí teprve stavěli a až teď jsem měla tu možnost vidět ji v celé své kráse a taky překonat svůj strach z výšek a vyjet nahoru. Bylo to teda naprosto parádní i když už v půlce jsem začínala mít závratě, jelikož mi přišlo, že už musíme být dostatečně vysoko, ale když jsem se podívala nahoru, měli jsme ještě hooodně vysokou cestu před sebou. Bohužel ale kvůli odrazům ve skle nemám zrovna nejlepší fotky.

A tady je můj nejoblíbenější altánek ze všech altánků, ve kterém bych se nejradši jednou vdávala. Jenže moje nervy by asi ruply hned v ten moment, co by mi ten vítr od moře zničil účes a vlasy by se mi přilepily k rtěnce. Důkaz je takový, že jsme se těšili jak tu nafotíme úžasné fotky, ale protože jsem vlasy měla nonstop v ksichtě, rozčíleně jsem řekla, že odcházíme. Takže tady je alespoň fotka samotného altánku a fotka a mě zády k vám.


Už i Martin poznal mou obsesi květinama po tom, co jsem si v obchodě musela nafotit úplně každou kytku co tam měli.The Prince Albert Pub. Vždycky jdu kolem, abych si nafotila tu zeď, ale ještě nikdy jsem nebyla uvnitř. Tak třeba příště.

Hledala jsem na internetu nějakou cool kavárnu, do které bychom mohli zajít a tahle kavárnička byla rozhodně to nejlepší rozhodnutí. Naprosto dokonalý interiér, káva výborná a co teprve ty zákusky? Určitě si myslíte, že ten masivní dort byl pro mě, ale tentokrát vás zklamu a řeknu vám, že ten byl Martinův. Miluju když moje společnost je větší dortový šílenec (prase) než jsem já sama.

A obchod s kytkami vol. 2

Spoustu míst jsme bohužel nestihli projít, jelikož jsme za prvé nechtěli pospíchat a všechno si pomalu procházet a nasávat ty šťastné momenty a za druhé já šla příští den do práce a Martin odlétal, takže jsme se nechtěli vrátit do Londýna moc pozdě.

 
Martin mě taky donutil celý náš krátký výlet natáčet, ale ještě nevím, jestli se rozhodnu moje trapné povídání a můj otravný hlas zveřejnit. 
 
xx
Share:

1 Comment

  1. 20/08/2017 / 09:20

    Skvělý článek! ^^
    Není nic vtipneho na tom, ze mám rad Zoellu -_-
    A to si piš, ze ten vlog zverejnis!! :O

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *