TOULOUSE, France

Léto bylo báječné. A i když miluju Vánoce a užívám si svetrové a svíčkové období, vím, že hned po Vánocích mi to bude lézt na nervy. Přece jen, vstávat za tmy, chodit domů za tmy, být neustále nabalená v deseti vrstvách… No, člověk má v létě prostě více energie, lepší náladu a návaly inspirace. Celá zima je spíš taková výmluva k lenošení.

No, ale zpátky k článku. V létě jsem teda navštívila svého kamaráda Martina, který byl na stáži v Toulouse a já vám konečně přináším všechny fotky. Těch několik dní jsem si vážně užila a udělali jsme si dokonce výlet do Montpellier, což je město, do kterého jsem se zamilovala. Článek právě o Montpellier si můžete přečíst TADY.

Montpellier je takové klasické francouzské město. Nebo alespoň tak si podle mě většina lidí Francii představuje, jelikož tak nám ji filmy, seriály a různé fotky podávají. Toulouse mi ale připomínalo mnohdy tou architekturou a uličkama spíše Španělsko.

Celkově je Toulouse docela malé město, takže vám stačí tak jeden a půl dne, aby jste si ho prošli. Martin už byl po měsíci pobytu docela otrávený, ale já si město užívala. A jak to tak většinou bývá, u řeky to bylo nejhezčí.

Udělali jsme i pár photoshootů, které se podle mě dost povedli. Martin ala model:

Více fotek k tomuhle shootu najdete TADY

A více Arctic Monkeys fotek zase TADY

Spanish vibes 😀

Takhle se pozná nejlepší přítel. Největší saláty mého života na mě čekali skoro každý večer a na oběd Martin většinou lehce vyvářel v podobě brambor, zeleniny a veganských nugetek, protože najít v Toulouse nějakou dobrou veganskou restauraci byl nadlidský výkon.

A právě v den, kdy jsem si stanovili, že se najíme venku a předem jsme si našli na internetu restauraci, jsme nakonec skončili hladoví a znechucení. Když jsme si objednávali veganské lasagne, nečekali jsme, že dostaneme kyselou cuketu s rajčama s další porcí cukety. Navíc v tom bylo tolik sezamových semínek, že by mě to asi na místě zabilo, jelikož mám alergii. V menu je ale jaksi zapomněli zmínit. Každopádně jsme šli pak na kávu a k mému štěstí tam dělali i avo toast, který mě zachránil před zemřením hlady.

V Toulouse je v neděli zásadně všechno zavřeno. A to celý den, takže jsem si připadala trošku jako někde na vesnici. Jediné co bylo otevřené byl Starbucks, takže naši denní dávku kávy jsme si museli dát právě tam a jinak jsme po zbytek dne jen objevovali uličky a parky.

Japonské zahrady rozhodně stojí za to navštívit! Ta zeleň byla neskutečná. 

Jardin Du Grand Rond. Další krásný park, ve kterém jsme si dali menšího šlofíka předtím, než jsem se musela vypravit na letiště a hurá zpět do Londýna.

Mně se Toulouse líbilo, ale asi proto, že jsem tam vážně strávila jenom pár dní. Martin se na konci jeho pobytu už nemohl dočkat až se vrátí zpátky do Prahy. Každopádně za mě vede Montpellier! 

Z celého pobytu ve Francii jsem taky dala dohromady video

xx

Share:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *