THE NAKED AND FAMOUS, O2 Forum Kentish Town, London 14.2. 2017

Konečně nastal ten čas. Myslím tím čas plný koncertů. Včerejší koncert byl první v roce 2017 a hned příští týden se můžu těšit na další, tentokrát v Lucembursku. Ale o tom až příště.

Byl to skvělý pocit. Ta energie v koncertní hale mi chyběla. Tisíce lidí, co přišli vidět to samé co vy. Tisíce lidí, co milují to co vy. Ne nadarmo se říká, že hudba lidi sbližuje. (říká se to, nebo jsem si to právě vycucala z prstu?). Lidi hodí za hlavu všechny problémy, oddají se tomu večeru a na konci jsou naplnění pozitivní energií. V plné síle do dalšího dne. V plné síle do plnění každodenních povinností.
Díky hudbě jsem poznala spoustu zajímavých lidí. Na koncertě je totiž jednoduché začít konverzaci s úplnými cizinci. Vždyť jste přišli vidět tu samou věc, tak jedno společné téma už máte.

Finaly here’s the time. I think the time of gigs. Last night’s gig was the first one of 2017 and right next week there’s gonna be another one. But this time in Luxembourg. But about that another time…
It was a great feeling. I missed the energy that is in venues. Thousands of people came to see the same thing as you. Thousand of people that love the same thing as you. Everyone forget about all their problems, they live at the moment and after the night they are full of new positive energy and ready for another day full of daily things to do. 
I’ve met a lot of great people thanks to the music. It’s easy to start a conversation at the gig with strangers. You came to see the same thing so one topic to talk about you already have, right?

Stejně tak tomu bylo i včera. Prosvištěli jsme si to až do první řady a vedle mě byl tenhle kluk, co přišel na koncert sám. Popravdě, jsem se nechtěla s nikým seznamovat. Byla jsem s kamarádkou, dlouho jsme se neviděly a měla jsem milion věcí, co jsem jí chtěla říct. Jenže když na nás tenhle kluk začal mluvit, zatla jsem zuby a byla milá. Jeden z důvodů je, že se snažím být lepším a milejším člověkem a taky nikdy nevíte, kdy narazíte na člověka, co vám změní život k lepšímu. No, po tom co kámoška odešla na záchod a ten kluk se rozhodl jít najednou taky a poprosil mě ať mu držím místo, mě ta vize, že z nás budou nejlepší kámoši přešla. Když ještě odcházel tak na mě bafnul, že má v tašce Mac a ať na něj dávám laskavě pozor. Takže najednou jsem musela držet 2 místa v první řadě, plus bojovat s myšlenkou vzít ten Mac, odejít domů, vyhodit ten můj počítač co zní jako vysavač a vyměnit ho za novej přírůstek. A taky vám povím, že držet jen jedno místo v první řadě je dost stresující natož dvě. Pokud jde o první řadu, lidi dokážou být dost agresivní. Znám to z vlastní zkušenosti. Já jdu do první řady přes mrtvoly.
Po tom, co se ten kluk vrátil nedočkala jsem se ani blbého “Děkuju” tak jsem se rozhodla ho na zbytek večera ignorovat a věnovat se jen svojí kámošce.

Same thing happend yesterday. We made it to the front row and there was this guy next to me and he was alone. To be honest, I didn’t really want to talk with anyone else but my friend as I haven’t seen her for ages and there was so much to talk about. But when this guy started to talk to us, I put my anger away and tried to be nice. One of the reasons is, that I’m trying to be a better person and also you never know, when you meet someone who makes your life better. Well, after my friend went to the toilet and the guy suddenly decided to go as well and asked me to save his spot, that vision we’re going to be best friend was gone. As the guy was leaving he screamed at me that he’s got a Mac in the bag so I have too look after it. So I had to be saving two spots in the front row and fighting with thought to just take the bag with Mac, go home, throw away my old computer that sound as a hoover and change it for my new baby. And I’m telling you, it’s hard enought to be saving one spot in the front row. But two?? People can be really agressive when it’s about the front row. I know it from my own experience. I’d do anything to be there.
And after the guy came back and didn’t say even a stupid “thank you” I decided I’m gonna ignore him for the rest of the night.

Během večera jsme spolu ale stejně ještě prohodili pár slov, jelikož se ukázalo, že The Naked And Famous viděl i před 3 lety v Londýně a já tam byla taky. Opět mě ale odradil, když prohodil “Snažíš se opít nebo co?” po tom, co jsem se ze záchoda vrátila s dvěma pivama v rukou. Jako fakt? Co je na tom, že obě ty piva byli pro mě? Rozhodně do toho nic není člověku co mě zná 2 minuty.

Ale rozhodla jsem se mu zase duševně opustit po tom, co mi řekl, že je z Bristolu. Bristol miluju a mít kámoše, za kterým bychom tam mohli jezdit by se hodilo. Jenže pak se na konci večera stala taková věc. Najednou jsem zaregistovala, že mě tenhle člověk, co mi ani nebyl atraktivní hladí po ruce. Absolutně neumim v takových chvílích zareagovat, takže jsem mimicky naznačila kámošce, co se právě teď odehrává a tahle 150ticentimetrová holčina mi opět zachránila život, když na něho začala křičet “PROČ NA NÍ DOPRDELE SAHÁŠ. ONA MÁ PŘÍTELE.” kluk se hned stáhl a začal se omlouvat. Naštěstí pak už hned odešel ale i tak mu tenhle incident nezabránil přidat si mě do 2 minut na facebooku, který si ani nepamatuju že jsem mu dala. (to asi ty 2 piva)

A co z toho všeho plyne?? Že i přes to, že lidi se stejným hudebním vkusem, jsou většinou fakt cool a rozumím si s nimi, není to pravidlo. Divný lidi potkáte prostě všude.

But during the night we still said to each other a few words cause as it showed up, he went to see The Naked And Famous 3 years ago in London and I was there as well. But then he discoured me again when he said “Are you trying to get drunk?” after I came back from the toilet with two beers in my hands. Like seriously? So what that those two beers were for me. It’s not of his bussiness.
Then I decided to forgive him and give him a last chance after he told me he’s from Bristol. I love Bristol and having a friend we could be visiting there would be awesome. But then at the end of the night this weird thing happened….Suddenly I notice that this guy that I didn’t even find attractive,had started to touching my hand. And as I don’t know how to handle these situations I started to giving a mimic signs to my friend about what was happening. And this 150cm girl saved my life again when she started to yelling at him: “WHY THE FUCK ARE YOU TOUCHING HER. SHE’S GOT A BOYFRIEND.” he put his hand away immediately and started to apologise. Thank God he left after this but it still didn’t stop him to add me on facebook, which I don’t even rembmer I gave it to him. (I guess it’s because of those two beers.)
And what is the point of all of this? That even though most of the people with the same music taste as me are cool, it’s not a rule. Weird people are just everywhere.
And now let’s go back to the music.

No a ted už ke koncertu hudebně.

Předkapela se jmenovala Shells. Duo – zpěvačka a bubeník. Taková milá odpočívačka. Nic co by mě nadchlo a musela si to pustit doma, ale ani to neurazilo. Možná by to chtělo přidat více energie.

The support band called Shells. Duo – singer and a drummer. It was nice, but nothing that would impressime or that would make me to listen it at home. Maybe it would want a bit more energy.

Jak jsem zmínila, už jsem The Naked Famous jednou viděla a to před 3 lety v Shepherd’s Bush v Londýně. Byl to můj úplně první koncert, na který jsem šla v Londýně, takže na něj nikdy nezapomenu. Ale byla jsem na balkoně a i přes to, že jsem měla výhled fakt dobrý, byla jsem hodně daleko. Takže včerejší první řada byl takový malý splněný sen. 

How I already mentioned, I’ve seen The Naked And Famous already 3 years ago in Shepherd’s Bush in London. It was my first concert in London, so it’s something I will never forget. But I was at the balcony and even though I had a great view, I was really far so beeing in the fron row yesterday was a little dream come true.
Jejich energie je naprosto úžasná. Plus krása Alisy a její neuvěřitelný hlas je něco, co vám prostě vyrazí dech.
Their energy is just brilliant. Plus the beauty of Alisa and her incredible voice is something that takes your breath away.
Hráli spoustu songů z nového alba, což mě nadchlo jelikož ho miluju, ale zahráli i starší písničky jako Punching In The Dream, Girls Like You, atd.

They played a lot of songs from the new album, which made me super happy as I love it, but they also played old songs as Punching in The Dream, Girls Like You etc.

Po skončení jsem nedokázala odolat a koupila jsem si jejich triko/mikinu, kterou teď pravděpodobně pár týdnů nesundám
After the show I couldn’t help myself and bought their sweatshirt which I probably not gonna take off for weeks.
xx
Share:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *