RANDOM PICTURES – začátek léta

Léto strávené na festivalech jsem vyměnila za léto strávené na záchranných farmách a místo kapelek si užívám zvířátek. Takhle hold dospívám já. Jinak léto v Londýně je letos téměř neexistující. Sluníčko tu vysvitlo asi tak 4x, jinak tu je sice teplo, ale zataženo a nebo prostě prší. A nebo taky extrémních 40 stupňů, kdy máte pocit, že shoříte zaživa. Voila – globální oteplování!

Tady je několik foteček, které nafotila Anna při naší návštěvě jednoho z mých nejoblíbenějších míst vůbec a to Friend Animal Sanctuary.

Nebudu sem postovat všechny fotky zvířat, které jsem nafotila, jelikož je jich fakt dost. Dá se říct, že jsem znovu-objevila vášeň k fotografování a zrovna focení zvířat si užívám úplně nejvíce. Taky proto jsem si založila jen čistě zvířecí instagram – @defend.the.defenseless

Jak to tak bývá u hodně lidí, po veganství se teď zaměřuju i na plast a celkově na problematiku odpadu. S Annou jsem zašly do by CHLOE v Londýně, což je veganská restaurace, která původně vznikla v New Yorku. Byla to moje druhá návštěva, ale až teď mi došlo, že doslova všechno nám na stůl přišlo v odpadu na jedno použítí i přes to, že jsme jasně řekli, že zůstáváme uvnitř a nebereme si to sebou. I obří talířek na cupcake byl papírový a kafe rovnou přišlo s víčkem a ledové s brčkem, takže nebyla ani šance si je nevzít. Dost mě to zklamalo a rozhodně už zpátky nezavítám. Je to zbytečné a od nich akorát líné – namísto toho, aby našli dalšího člověka, co bude dělat nádobí, se rozhodnou použít všechno jen na jedno použítí.

Pletení mě furt dost baví a na tenhle výtvor jsem vážně pyšná!

Život s Annou – veganské pohankové palačinky

Život se mnou – zapečená sladká brambora, domácí veganská zakysaná smetana a burger od Lindy McCartney

Vyzkoušela jsem poprvé míchané tofu a tak jsem se do toho zamilovala, že takhle moje jídlo vypadá zhruba obden.

Co se týče kosmetiky, tak už mě moc nezajímá ta makeupová stránka, ale spíše péče o pleť. Zvlášť co jsem měla nedávno 26, nějak se ve mně hnulo to, že chci používat kosmetiky co nejméně a vypadat co nejvíce přirozeně. Jediné, čeho se asi nikdy nevzdám jsou rtěnky. No, ale zpět k té péči o pleť – Rawganic je momentálně jediná značka, (vlastně už několik měsíců) od které používám odličovací přípravky. Dost mi vyhovuje a tak jsem se rozhodla zkusit i něco více. Ten osvěžující sprej miluju, měla jsem jeden od Glossier, který se skládal z růžové vody, ale dost iritoval mojí pokožku a tak jsem ho poslala dál. Tenhle okurkový s aloe vera mi sedí mnohem lépe a jejich masku si taky nemůžu vynachválit. 20 minut a vaše pleť je jako znovuzrozená.

Šla jsem s Annou na svůj první vigil s prasátkama v Essexu. Kdo neví, co vigil je, tak se jedna o takovou “hlídku”, kdy stojíte před jatkama a zastavujete náklaďáky, aby jste řekli poslední sbohem zvířatům, které budou co nevidět po smrti. Není to nic lehkého, protože zvířata jsou většinou v hrozném stavu a k smrti vyděšená. Ještě ale aby nebyla, nejsou hloupá a vědí co je čeká. Jen nechápou proč.

Kávičky s mým momentálně nejoblíbenějším magazínem.

Lush radůstky tu nesmí chybět. Sleepy tělové mléko jsem si dokupovala už asi potřetí a stejně tak Twilight Bath Bomb, která voní úplně stejně. Do toho jsem si pořídila ještě Sakura bath bomb na vyzkoušení.

Bez masa 4 roky a veganem něco málo přes rok. I tak mě ty horory, co se denně dějou nikdy nepřestanou lámat srdce. Když se dívám na dokumenty týkající se veganství, tak koukám jen na ty poučné. Na grafické jako Earthlings nebo Dominion, kde doslova vidíte člověka týrat zvířata nemám srdce. No a pak jsem si četla tuhle knížku a tam bohužel před tím nemůžete zavřít oči a čekat až ta pasáž přejde. Takže několikrát jsem měla slzy v očích, několikrát jsem knížku musela odložit, jelikož mi bylo vážně zle a myslela jsem, že se na místě pozvracím a měla jsem i hrozné sny. I tak je to ale důležitá knížka, kterou by si zvlášť jedinci, co jedí zvířecí produkty měli přečíst.

A tady je další návštěva Friend Sanctuary. Tentokrát uspořádali akci, kdy lidé zůstávali přes noc a s Annou jsme nemohly chybět. Takže vzít stan, karimatku a spacák a jede se! Měla jsem ten víkend i narozeniny a nedokázala jsem si představit, jak lépe je strávit, než na mém nejoblíbenějším místě.

Ráno po snídani a já si hraju s mým novým instaxem, který mi dala Anna!

Behind the scenes

Návštěva National History Museum v Londýně.

Londýýn

Na 10 dní jsem navštívila Českou Republiku a pobyla v Praze a tady je pár mých radostí. Pak s fotkama z Prahy bude samostatný článek.

Ani nevím, jak dlouho jsem chtěla ochutnat cokoliv od Nemléka, ale bude tomu pár let! Jelikož ale vždycky když jsem byla v ČR, byla jsem jen v Liberci a tam jsem na něj nikde nenarazila. Ale při mojí návštěve veganského supermarketu v Praze jsem spatřila plnou lednici věcí od Nemléka a tak jsem šáhla po tomhle vanilkovém. A musím říct, že ten povyk kolem toho byl právoplatný. Ta kvalita mléka šla úplně na chuti poznat.

Pak jsem si pořídila tyhle ručně vyrobená mýdla od Almara Soap, u kterých nevíte, jestli se s nima umýt a nebo je sníst jako zákusek. Mýdla v plastu musí z našich domácností pryč!

Dál tu mám věcičky z Havlíkovi přírodní apotéky, ale ještě jsem je bohužel nevyužila natolik, abych dala nějakou recenzi. No a nádherné body od Girls Without Clothes, kam jsem se taky chtěla podívat už celou věčnost. No a nejradši by sem vykoupila celý obchod. Tak třeba při mojí další návštěvě!

Pár dní na to, co jsem se vrátila z Prahy do Londýna jsem se sešla s Martinem a Naty, co byli v Londýně na návštěvě. Káva nemohla chybět. Tentokrát v Kaffeine!

Procházka Hyde Parkem, Kensingtonskýma zahradama a tak…

Na tyhle papoušky jsme narazili a byli tak roztomilí, že jsem si chtěla vzít aspoň jednoho domů. Pak mi došlo, že jsem vegan a věřím tomu, že ptáci by se neměli držet v klecích. Oh well…

The Albert Memorial a Royal Albert Hall …

<3

A další toulky Londýnem, ale tentokrát s Annou

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Neustále se mi střídá období, kdy piju jen čaj a kávu vůbec a naopak. No, z těch všech fotek hádejte, jaké období mám právě teď.

Tak zase u dalšího článku!

xx

Share:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *