RANDOM PICTURES – SRPEN, ZÁŘÍ, ŘÍJEN 2018

Po delší době vám zase přináším fotočlánek a jak to tak bývá, jsem celkem pozadu a fotky jsou z konce léta a z podzimu. 

Takže, co se dělo? 

Navštívila jsem svého nejlepšího kamaráda ve Francii a na všechny články vám sem hodím odkaz:

Outfit článek – TADY

Dopis pro mé dvacetileté já – TADY

Montpellier – TADY

Outfit článek vol. 2 – TADY

Toulouse – TADY

Já a Radek jsem se zúčastnili veganského pochodu v Londýně a byl to rozhodně jeden z mých nejsilnějších zážitků minulého roku. Bez masa jsem přes 3 roky a minulý duben jsem se konečně rozhodla udělat ten poslední krok a přešla jsem na veganství. Nejlepší rozhodnutí nejen roku 2018. Začala jsem se o věci, které se dějí ve světě více zajímat a na toto téma se vzdělávám skoro každý den. Už jen koukání se na takové youtube videa vám dá hrozně moc. Můj žebříček hodnot se úplně obrátil a přijde mi, že poprvé za svůj život se konečně zajímám o něco, na čem skutečně záleží – o naši planetu a o všechny tvory na ní. 

Negativní věc ohledně toho všeho ale je, že se občas cítíte beznadějně. Že jste sami a nehledě na to, jak moc chcete ukončit všechno to utrpení nevinných zvířat, váš hlas není dostatečně silný. No, jenže pak jdete na takový pochod a vidíte, že v tom sami vůbec nejste. Rozhlídnete se kolem a vidíte 10 000 lidí bojující za stejnou věc. A to vás inspiruje. Ta změna probíhá. 

Po skončení pochodu jsme se všichni sjednotili a přišel čas na projevy. A jedním z lidí co měli projev byla Evanna Lynch. Jsem si jistá, že hodně z vás jí zná jako Lenku Střelenku z Harry Pottera, ale mnozí z vás už asi neví, že Evanna je několik let aktivistkou, bojuje za práva zvířat a vybízí lidi k veganství. Má i svůj veganský podcast Chickpeeps, který vede s pár dalšími lidmi.

Earthling Ed (www.earthlinged.com) je člověk, jemuž vděčím za to, že jsem se konečně odhodlala kompletně vyřadit mléko a vejce ze svého jídelníčku.  Náhodně jsem na něj narazila na youtube, když jsem hledala videa týkající se výroby pravé kůže. Právě on měl na toto téma video. A nejen na kůži.  Nakonec jsem strávila pár dalších nadcházejících dní jen koukáním na jeho videa a bylo mi jasné, že už nemůžu nadále mhouřit oči nad tím, co se děje. 

A jelikož Ed je zakladatelem celého pochodu, nemohl tam chybět. Stejně jako celý pochod i jeho projev byl neskutečně inspirující a já i Radek jsme zadržovali slzy, ale zároveň jsme odcházeli s nově nabitou inspirací.

Na celý jeho projev se můžete podívat

Navštívili jsme další farmu se zvířátky a článek o tom si můžete přečíst TADY.

Odměnila jsem se svým prvním kouskem z Gandys. Pokud jste o téhle značce ještě neslyšeli, tak patří dvěma bratrům, kteří ztratili rodiče v roce 2004 na Sri Lance kvůli Tsunami. Po této zkušenosti se rozhodli dát dohromady organizaci s názvem Orphans for Orphans, která pomáhá a staví domovy lidem, které postihla nějaká katastrofa. A poté dali dohromady také svou značku s oblečením určenou pro cestovatele, jelikož oni sami milují cestování a 10% z každého výtěžku jde na jejich organizaci.

Četla jsem a ano, tahle knížka je určená pro teenagery. No, kdo říká, že po dvacítce je máte zakázané, že?

Podívala jsem se na pár dní do Liberce. Hodně jsem kafíčkovala, navštívila jsem kamádku, která zrovna porodila, vyzkoušela libereckou jógu a zase jsem pádila zpět do Londýna.

Díky The Vegan Kind a jejich veganské beauty předplacené krabici, kterou posílají každý druhý měsíc, jsem narazila na tuhle značku, která vyrábí skvělé odličovací produkty. Předtím jsem používala micelární vodu od Garnier, ale jelikož Garnier testuje na zvířatech, hledala jsem něco cruelty free. A Raw-ganic mé pleti skvěle vyhovuje a ještě i krásně voní po granátovém jablku. Odličovací ubrousky si vždycky beru na cesty a jinak denně používám odličovací vodu. Jejich produkty jsou organické, veganské, netestované na zvířatech a bez toxinů.

Zčeknout je můžete na jejich stránce www.raw-ganic.com

Pale Waves byli pro mě definitivně objev roku 2018 a zamilovala jsem se do nich natolik, že jsem je viděla 3x jen za ten rok. Nemohla jsem chybět ani na jejich dosud největší show v Shepherd’s Bush v Londýně.

Další skvělá značka, kterou jsem objevila díky The Vegan Kind. Všichni milujeme Lush a jejich produkty, zvlášť bomby do koupele, že? Jenže někdo z vás možná neví, že i přes to, že Lush bojuje proti testování zvířat, ne všechny jejich produkty jsou veganské. Nějaké produkty obsahují vajíčka a nebo med. Miss Patisserie má skvělý výběr nejenom bath bombs, ale najdete tam i tyhle ve tvaru čokolády. Což je super protože to znamená, že produkt vám vydrží déle a není jenom na jedno použití. Plus u Miss Patisserie máte jistotu, že všechny produkty jsou 100% vegan. 

Chinatown v Londýně

Ano, jsem vinna tím, že jsem fanoušek Zoelly. Ráda jednou za čas utíkám pryč od reality do jejího života plného produktů, nádherného baráku se zahradou větší než park blízko mého bytu a perfektního partnerství. Nic vám její videa doopravdy nedají, ale jak říkám, někdy je to perfektní útěk od reality, když na seriál zrovna není nálada. Zoe v roce 2018 pracovala na její knížce Cordially Invited, která je prakticky o tom, jak vytěžit nejvíce z jakékoli události a jak být správnou hostitelkou. No, a jelikož dělala malou book tour po Anglii, rozhodla jsem se zajít na tu v Londýně. Knížka byla v ceně a chtěla jsem si ji stejně pořídit. A bylo to fajn! I knížka je fajn, nic speciálního, ale já v ní ráda listuji, protože ty fotky v ní jsou fakt nádherné a může vás trknout nějaká ta inspirace jak vylepšit něco u vás doma. 

Zúčastnila jsem se kakao ceremoniálu v Londýně a byl to pro mě jedinečný zážitek, který mi v hodně aspektech života otevřel oči. Stále ale přemýšlím, jestli se o tuto zkušenost podělit, jelikož byla hodně osobní. Ale tak třeba jednou…. 

Kdo říká, že vegani jedí akorát trávu?? 

Tyhle čokoládové kuličky s arašídovým máslem od Montezumy jsou život! 

Earthling Ed, kterého jsem zmiňovala na začátku článku otevřel ke konci roku restauraci zvanou Unity Diner v Londýně. A hádejte co? Je 100% vegan. A nejenom to. Je nezisková, což znamená, že veškeré peníze, které tam utratíte jdou na dobrou věc – na pomoc zvířatům. 

A co se týče jídla?? Lepší sendvič jsem v životě nejedla. Kdo říká, že musíte zabít prase, aby jste si vychutnali chuť slaniny, když přesně tu samou chuť získáte jen pomocí rostlin?

Toulky Londýnem

A takhle to v Londýně vypadá, když nastane Halloween.

Miluju veškeré čaje od Your Tea, ale ten jejich detoxikační rozhodně patři k mým nejoblíbenějším a kupuju si ho alespoň jednou ročně.

Jednou za pár měsíců se v Londýně pořádá Vegan Night. Noc, kdy se vegani i nevegani sjednotí a jdou si užívat neuvěřitelné množstí veganského jídla. A vlastně nejenom jídla! Najdete tam i různé oblečení s veganským tématem, nebo menší značky, které pracují na svém projektu (vegan mýdla, ručně dělané šperky atd.)

Na tenhle večer jsem se hodně těšila a jak to tak bývá, když se na něco dlouho těšíte, skolila mě nemoc. Nechtěla jsem si to ale nechat ujít, takže jsem šla i s horečkou a usopleným nosem. Vydržela jsem ale bohužel jen 2 hodiny, protože mě pak začalo bolet celé tělo a jen tak tak jsem se držela na nohou. Každopádně to ale i tak stálo za to a já se nemůžu dočkat další veganské noci, která se koná na konci ledna.

Z veganské noci jsem si odnesla nejen brownie, ale i tyhle příbory, které se hodí, když jíte hodně takové ty balené saláty venku a nebo si prostě koupíte v restauraci jídlo a vezmete si ho sníst do parku. Skvěle se tak vyhnete používání příborů z plastu, které jsou jen na jedno použití. Plus je tam i brčko z nerezové oceli. A plastová brčka jsou prostě zlo, kterému se dá lehce vyhnout. Co si budem povídat! 

A za tíhmle skvělým výrobkem stojí značka Bright Zine. Nejenom, že mají svůj vlastní časopis a tuhle hezkou krabičku s příbory ve více barvách, ale najdete u nich taky trička, mikiny, tašky, nálepky, čepice a dokonce i keep cupy!

Jednoduché ale za to lahodné veganské špagety…

Značku Naturalium přímo zbožnuju, protože veškerý jejich produkt voní jako čerstvé ovoce. To jejich kokosové tělové mléko používám už alespoň rok a teď sem si na zkoušku pořídila i šampon&kondicionér a takový tělový sprej. Do obou produktů jsem se hned zamilovala!

Představuji vám Sammanthu Fisher. Neuvěřitelně talentovanou holčinu, která fotí ty nejkrásnější fotky zvířat. I takový masožravec při pohledu na její fotky musí navázat spojení se zvířaty. Na jejím eshopu prodává printy svých fotek, které si můžete zarámovat a tohle byl můj výběr. Nemůžu se dočkat až si je pověsím na zeď!

Sammanthy webová stránka – www.sammanthafisher.com

Sammanthy instagram – www.instagram.com/sfisherx/

To bude pro dnešek všechno, doufám, že se fotky líbily!

xx

Share:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *