Nothing But Thieves two times in three days

On Dot To Dot festival (read HERE) I totally fell in love with Nothing But Thieves. I just couldn’t stop listening them and I still can’t. And as it usually goes with me – I had to see them again. Immediately.
No headline show wasn’t on their list, but there was a show with Young Guns in Norwich and it was on Saturday. So my mind started rolling. Norwich – haven’t been there yet, could be nice for a trip and trip with a concert is the best, isn’t it? So I texted my gig buddy and she was in! I’m so lucky i found a gig buddy as her. Best gig buddy ever.
We booked our tickets and bus tickets, found a host on a Couchsurfing and we were ready. And then, few days before we were going my friend texted me she got 2 tickets for Young Guns and Nothing But Thieves in London and if I wanna go. It was on Monday after the weekend in Norwich. Well and I’m crazy so I said yes!

So Norwich!
Norwich is a lovely city but about that some other time!
The gig was in a smaller venue called The Waterfront. I gotta say, after we got there, we just wanted to leave immediately. There was only like girls about 16-17 barely dressed. You know – crop tops, mini skirts etc. and then even younger girls but with their parents. I was carrying bottle of wine (not a clever idea) and everyone was staring at us like we would have come from Mars. Anyway we went to the queue and three girls in front of us were staring and staring at us all the time with their killer look. I was a bit drunk so I had to laugh but my friend wasn’t feel much comfortable.. After a while it started to be really annoying, but I couldn’t say anything. All of them were three times bigger than me, so they could have just lay on me and I’d be dead in a second. But when we got in we lost them and didn’t see them all night so no fight happened haha.

First band was something totally new for me. Haven’t heard about them before but I suddenly understood why there were so many young girls after they came on the stage. The band called Dead! and they were no more than 17 years old and the singer looked like rock Bieber. I was annoyed by them since first second. The singer were constantly showing his middle finger and he probably thought how cool he must have been. I was trying to find something from them on youtube, but no luck and not even on google, haha.
Good thing is that after this torture my babes NBThieves came. And they were soooo good again! They played more songs than in Dot To Dot where they had played only for 30 minutes. This was longer but still not enough! Can’t wait for their headline show.
The only bad thing on their show was the audience. People wasn’t moving. They were moving less than on the previous band and that just made me angry. But yeah I understand, it wasn’t their show. People came especially because of Young Guns so they maybe didn’t even know them.

Young Guns were good. Really good. But I don’t listen to them much so I can’t really say much about it. For me their music doesn’t have much soul. Not that I don’t like their music, but it’s good just for like one listen. Maybe that’s bullshit but I feel that way. And as I said. Their show was really good and I enjoyed it.

The gig in London was a bit better. People were better. I just love London people. No one cares about anyone and people mind their own business. That’s how it should work everywhere.
I was really tired after that yolo weekend in Norwich, but I made myself to go and I’m glad I went.
But what I had to do was survive the young rock Biebers again. BUT after second time it wasn’t that bad anymore! Have to admit their music is quite catchy and there’s an anger in it which I like. But I still think that they don’t know anything about music and about life about life. But who knows, maybe someday they’ll be big.

And Nothing But Thieves were again amazing! I mean seriously, They’re getting better and better and Conor has a voice of angel and I could listen to him all days long. The show wasn’t long enough again but nevermind cause I’m going on their headline show in London 8th of July! I’m gonna see them after 4th time but I’m excited as if I had never seen them before. I hope they’ll finally play my favourite Emergency!

CZ

Na Dot To Dot festivalu (čtěte TADY) jsem se totálně zamilovala do Nothing But Thieves. Prostě jsem je nemohla přestat poslouchat a stále nemůžu. A jak to se mnou normálně chodí – musela jsem je co nejdříve vidět znova. Žádná headline show nebyla na obzoru ale našla jsem show s Young Guns v Norwichi a ještě ke všemu v sobotu. Takže mi to hned v hlavě začalo šrotovat. Norwich – nikdy jsem tam nebyla, takže by to byl hezký výlet a výlet s koncertem je ta nejlepší věc. Takže jsem napsala svému koncertovému parťákovi a ta hned byla pro. Mám vážně štěstí, že mám takovou super parťačku, co je pro všechny šílené nápady, které vymyslím.
Koupily jsme si lístky na koncert a na autobus, našla jsem nám hostitele na Couchsurfingu a byly jsme připravené na dobrodružství. A pak, pár dní před odjezdem mi kamarádka napsala, že sehnala 2 lístky na Young Guns a Nothing But Thieves v Londýně a jestli chci jít. Konalo se to v pondělí hned po našem víkendu v Norwichi. A to bych nebyla já, abych neřekla ano.

Takže Norwich!
Norwich je krásné město, ale o tom něco více příště!
Koncert se odehrával na menším místě zvaném The Waterfront. Musím říct, že po tom co jsme tam došly, jsme si přály okamžitě zase odejít. Byly tam hlavně jen holky kolem 16-17 let jen tak tak oblečené. Znáte to – crop topy, mini sukně atd. a potom ještě mladší lidé s doprovodem rodičů, samozřejmě. Já navíc držela v ruce láhev vína (což nebyl nejbystřejší nápad) a všichni na nás zírali, jak kdybychom právě přiletěly z Marsu. No, stouply jsme si do řady a nějaké tři holky se na nás neustále otáčely a zásobovaly nás svýma vražednýma pohledama. Byla jsem trochu opilá, takže jsem se tomu musela smát, ale moje kámoška se cítila celkem nesvá. Každopádně po chvíli co na nás nepřestávaly civět už mě to opravdu začínalo štvát, ale nemohla jsem říct nic, protože všechny byly 3x větší než já, takže by mě zalehly jedna báseň. Ale po tom, co jsme se dostaly dovnitř jsme je hned ztratily a celý večer jsme je už neviděly, díky bohu. Takže, žádná rvačka se nekonala, haha.

První kapela co hrála pro mě byla absolutní novinkou. Nikdy předtím jsem o nich neslyšela. Po tom, co přišli na stage a začali hrát mi najednou došlo, proč přišlo tolik mladých holek. Kapela se jmenovala Dead! a členům bylo tak nanejvýš 17 a zpěvák vypadal jako takový rockový Bieber. Byla jsem z nich otrávená od první sekundy. Zpěvák neustále ukazoval prostředníček a asi si myslel, jak cool hrozně je. Ne, nebyl. Snažila jsem se od nich najít něco na youtube, ale bohužel jsem nic nenašla a dokonce ani na googlu, haha.
Aspoň že po tom jejich mučení hned nastoupili Nothing But Thieves. A byli zase taaak dobří! Hráli více písniček než na Dot To Dot, kde odehráli jen 30 minut. Tohle bylo delší, ale stále ne dostatečně! Nemůžu se dočkat jejich vlastního koncertu, kde nebudou jen jako předkapela!
Jediná špatná věc během jejich show bylo publikum. Lidé se prostě nehýbali. Dokonce i té příšerné kapele před nimi lidé fandili více a to mě vážně štvalo. Ale zase chápu, nebyla to jejich show. Lidé přišli hlavně kvůli Young Guns, takže NBThieves dost možná ani neznali.

Young Guns byli skvělí. Opravdu skvělí! Ale moc je neposlouchám, takže o tom nemůžu nic moc napsat. Pro mě jejich muzika prostě nemá duši a jsou dobří tak na jedno poslechnutí. Možná je to kravina, ale prostě to tak cítím. Ale jak jsem řekla, byli dobří a jejich show jsem si užila.

Koncert v Londýně byl o něco lepší. Hlavně lidé byli rozhodně lepší! Oh, jak já miluju lidi v Londýně. Nikdo se o nikoho nestará a každý si hledí svého. Takhle by to mělo fungovat všude.
Po yolo víkendu v Norwichi jsem byla vážně unavená, ale přemluvila jsem se, šla jsem a jsem za to ráda.
Ale musela jsem opět přežít vystoupení těch mladých rockových Bieberů. ALE napodruhé už se mi nezdáli tak hrozní. Musím uznat, že jejich hudba je celkem chytlavá a je v ní vztek, což se mi líbí. Stále si ale myslím, že nevědí nic o muzice a v životě nic pořádně neprožili, tudíž nemůžou dobrou hudbu skládat. Ale kdo ví, třeba jednoho dne budou vážně dobří a slavní!

Nothing But Thieves byli opět úžasní. Jako doopravdy. Furt se zlepšují a zlepšují a Conor má hlas anděla. Mohla bych ho poslouchat pořád dokola. Show opět nebyla dostatečně dlouhá, ale nevadí, jelikož jsem si před pár dny koupila lístek na jejich show v Londýně, která je 8.7. ! Uvidím je už po čtvrté, ale těším se jak kdybych je nikdy předtím neviděla. Doufám, že mi konečně zahrají mojí oblíbenou Emergency!

Share:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *