MYŠLENKY NA POCHODU – VZTAHY

Jelikož slavíme s přítelem roční výročí, moje myšlenky se teď hodně zaobírají vzpomínáním na naše začátky, na mé předchozí vztahy a vlastně na vztahy celkově. Takže mi to nedalo, a sesmolila jsem těhle několik řádků.

Sice se říká, že začátky jsou ve vztahu ty nejkrásnější, ale mě naopak nikdy nebavily. Takové to poznávání, hraní si na někoho, kdo má všech 5 pohromadě i přesto, že nikdo z nás není zrovna normální a bez chybičky. Kluci si hrají na to, jací jsou gentlemani ale jen polovině to zůstane i po delší době vztahu. Platí vám večeře, drinky, doprovázejí vás domů s tím, že na oplátku nic nechtějí. Ale my víme, že žádný kluk se nebude trmácet s nějakou neznámou holkou domů, zatímco on bydlí na opačné straně města a jediné co si představuje na konci večera je jedna malá hubička. Všichni o tom ví, všichni na to myslí, ale nikdo o tom nemluví.

Bude sex? Dá mi? Snad jsem neplatil celou veřeči pro nic za nic? 

A víte co? I holky mají v hlavě jiné věci než jednorožce a motýlky. 
Když se s ním vyspím, zavolá mi ještě? Co když to bude hrozné? Měla bych počkat?

Celé je to vlastně jen stres, stres a kupa nesmyslných myšlenek. A to proto, že se lidi bojí mluvit s tím druhým narovinu. A taky aby ne, že? Vždyť se vůbec neznáte a nevíte, jak by mohl ten druhý reagovat. Ale když to na sebe hned vybalíte a ten druhý nezareaguje jak by jste si přáli, alespoň víte, že jste ušetřili svůj drahocenný čas a můžete se vrátit zpět na tinder a hledat dál. 

Dále holky předstírají, že jsou hezčí než ve skutečnosti jsou pod tou horou make-upu a při první přespávačce pravděpodobně záměrně vstanou o něco dřív, aby se napudrovaly a pak zalehnou zpět do postele, aby kluka ošálily, že přesně tohle je jejich přirozený vzhled. A kluci jsou většinou tak hloupí, že jim ani nedojde, že nikdo nemá od přírody tak černé a dlouhé řasy a červené líce. Dále holky při přespávačce zahrabou svoje pyžámka s Hello Kitty a vytasí se v hedvábné košilce, jakože v tomhle spí přece každou noc ať už má návštěvu nebo ne. O spodním prádle asi ani nemluvím. Určitě každá z nás má ráno čas na to, hledat kalhotky ve stejné barvě jako je podprsenka, že? No, když jde o začátek vztahu tak na to čas určitě je. Chlupy na našem těle neexistujou a takhle hebké jako dětské prdelky jsme 365 dní v roce.

Lži. Lži. A zase lži….
¨
Nic z tohodle naštěstí nebyl s Ráďou náš případ. (dík, dík a znova dík) Jeden důvod je takový, že naše první rande trvalo zhruba 18 hodin. Takže během těch 18 hodin mě Radek stihl vidět střízlivou, krásně nalíčenou, opilou, nahou, nenalíčenou, s kocovinou a v ohavnym pyžamu. A víte co? Všechno bylo tak dokonale normální a my si povídali, jak kdybychom se znali věky, že ani jeden z nás nemusel nic předstírat. A věřte mi, za nás holky můžu říct, že je to hezký pocit, když se vedle vás kluk probudí a líbíte se mu i bez těch všech patlátek. Já naopak doteď poslouchám žádosti, ať se nemaluju, že bez make-upu vypadám líp. Sice nevím, v jaké galaxii to Radek žije, když i v práci se mě začli vyptávat, jestli se cítím dobře, když jsem se jedno ráno nestihla namalovat, ale je hezké to poslouchat.

A jelikož první rande jsme oba považovali za úspěšné, přišlo i na druhé. V druhém Radek mohl vidět další mojí stránku.
Vyzvedával mě z párty, kterou jsem měla s kolegama z práce a v ten večer byl můj level opilosti o dost výš, než na našem prvním randíčku. Můj level opilosti byl takový, že místo nějakého pozdravu jsem mu vmetla do tváře, že se mi nelíbí jeho zářivě modrá bunda a na to jsem se pravděpodobně začala válet po zemi, protože vlastní nohy mě už neunesly.
Na blití naštěstí nepřišlo a musim vám říct, že na blití nepřišlo celý rok! Tomu se říká sakra úspěšný rok a nejen v tom vztahovém ohledu.

A i přesto že viděl tuhle moji stránku, furt se chtěl vidět i po třetí. Jediná moje neodkrytá stránka byla ta brečící. Což znamená že brečím vždy, jakmile se mi naskytne příležitost. Nepamatuju si, kdy to bylo poprvé, ale jsem si jistá, že na to nemusel čekat moc dlouho. A po roce vztahu mu to musí být přirozené stejně jako můj smích.

Takže místo toho, abychom si pár těch prvních měsíců hráli na to, jak jsme dokonalí, hodili jsme rovnou karty na stůl a ukázali svá pravá já.
I přes to jsme ale ušli hodně dlouho cestu a rozhodně se nám vztah od začátku v hodně věcech změnil. Radek si konečně uvědomil, že ode mě asi teplé jídlo na talíři neuvidí (jen pokud bylo předtím zmrazené) a zahodil svou pýchu a smířil se s tím, že v tomhle vztahu vaří on. Po tom, co jsem mu začla prát a žehlit spodky si ale ani nestěžuje.

Já se naopak musela smířit s tím, že mezi námi může být sebevětší láska, já můžu prosit a dělat smutná psí očička až do aleluja – Radek se mnou na 50 Odstínů Temnoty prostě nepůjde. A jelikož i moji kámoši jsou normální a nechtějí na to do kina, musím si počkat až to bude ke stažení v ucházející kvalitě. Na druhou stranu, když o tom přemýšlím, člověk si stejně takový film vychutná líp sám v obležení jídla a kapesníčků než v obklopení dalších 100 lidí vydávající zvuky a trapné poznámky.

Tohle mimochodem nejsou žádný rady a návody na to jak sbalit kluka, nebo jak začít nový vztah. Jak jsem řekla, jsou to jen takové myšlenky, co mě napadly a rozhodla jsem se hodit je na papír. Nebo teda do počítače.

Jsem totiž poslední člověk, co by mohl dávat nějaký partnerský rady, protože vztahy jsou prostě těžký a i já v tom pořád plavu. Někdy je to sranda. Někdy je to trápení. A někdy si přeju být zase single. Člověk se musí naučit nad vším se pozastavit, nadechnout se a ocenit, že máte někoho, ke komu se můžete přitulit, když vám není zrovna hej. Mátě někoho, komu můžete zavolat ve 2 ráno jen z toho důvodu, že ho chcete slyšet a ten druhý se nebude zlobit. Víte, že na světe je i někdo jinej, než vaše rodina, kdo na vás pravděpodobně právě myslí a miluje vás a to je prostě pocit, který je sakra k nezaplacení.

xx
Share:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *