MONTPELLIER, FRANCE

Když jsem v srpnu navštívila Martina v Toulouse, udělali jsme si během těch 5 dní dvoudenní výlet do Montpellier. A upřímně, to město mě uchvátilo mnohem víc než Toulouse!

I přes to, že Toulouse je moc hezké město, přece jen když vyjdete ven, vůbec vám nepřipadá, že jste ve Francii. Spíše to připomíná Španělsko. Za to Montpellier je takové to tradiční francouzské městečko s krásnou architekturou, kterou vidíte ve všech těch francouzských filmech.

Veganství Francii ještě nic moc neříká. Měli jsme problém najít nejenom kvalitní restaurace, ale hlavně kavárny, kde by měli alternativu kravského mléka. Takže jsme museli hledat pracně online a pak jít podle mapy, abych si mohla dát oat flat white. 😀 A právě díky foursquare jsme našli tuhle senzační kavárnu s názvem Coffee Club.

Tyhle krásné, ale za to prázdné uličky byly perfektní na to, udělat nějaký ten photoshooting.

K fotce jsem napsala i článek, na který se můžete podívat TADY. Článek byl věnovaný Světovému dni mezinárodního zdraví.

A přesně o tomhle jsem mluvila, když jsem zmiňovala francouzskou architekturu. Koukněte na tu nádheru!

Udělali jsme si procházku zahradami – Jardin des Plantes

Tady jsme si večer po setmění sedli a dali si vínečko.

Další toulky městem. To jsme hledali veganskou restauraci a když jsme ji konečně našli zjistili jsme, že mají ten den zavřeno ….

……nakonec nás před umřením hlady zachránil tenhle food festival, kde dělali mimo jiné i nejlepší falafely!

Zrcátko z The Vegan Kind, které nosím neustále u sebe.

Jeden z nejhezčích západů slunce.

Druhý den jsme si přivstali a vyrazili jsme na pláž! Já osobně jsem si myslela, že Montpellier je něco jako Barcelona. Prostě se procházíte městem a pokud se vám zachce, za pár minut jste na pláži. Bohužel jsem se ale mýlila a dostat se na pláž v Montpellier je trošku složitější. Musíte si vzít speciální autobus, který vás dopraví do “uprostřed ničeho” kde si pronajmete kolo a dalších 30 minut jedete na kole na pláž. Ale musím říct, že i já, člověk, co nenávidí kolo, jsem si to nesmírně užila, protože se nejede městem, ale jste vlastně v přírodě obklopeni různými jezery a kolem vás jezdí jen minimální počet aut.

Užili jsme si teda skvostný, odpočinkový den na pláži, vykoupali jsme se v moři, které bylo o něco málo teplejší než to v Barceloně a pak jsme vyrazili rovnou z pláže zpět do centra Montpellieru na autobus zpět do Toulouse.

A příště už vám tu hodím fotky právě z Toulouse!

xx

Share:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *