MARTIN V LONDÝNĚ FOTKY & VLOG

Před třemi měsíci mě v Londýně navštívila moje nejoblíbenější osůbka a já konečně dala dohromady nejen fotky ale i video. Sice jsme pro sebe měli jen necelých 5 dní ale i tak jsem toho stihli hodně. Dokonce i návštěvu Hampton Court Palace, kam jsem zavírala poprvé a kde jsem se začala (konečně) zajímat trochu o historii Anglie. Koho ale tolik nebaví historické knížky stejně jako mě, doporučuju seriál Tudorovci, který je právě o Anglickém králi Henry VIII. Je ale pro silnější žaludky, protože to, co se dělo v dřívější době je prostě zvířectvo. I já v sobě nějaké epizody ještě furt zpracovávám. Brrr

1.DEN – Notting Hill

Po tom, co jsem prošli Notting Hill křížem krážem jsme netoužili po ničem jiném, než po tom si sednout k dobré kávě. Zaboha jsem ale nemohli najít nějakou dobře vypadající kavárnu, takže zhruba po 2 hodinách hledání jsme to vzdali a sedli si do Starbucks. Protože buďme upřímní – Starbucks nikdy nezklame.

Došli jsme pak až do Hyde Parku a ke Kensingtonskému paláciDen jsme zakončili jak jinak než nákupem v Urban Outfitters.


2. DEN – Hampton Court Palace
Zastávka na Waterloo – posilnění před dlouhým dnem. Pret A Manger je jedna z věcí, která by mi chyběla nejvíc, kdybych se odstěhovala zpět do Česka. Protože kamkoliv v Londýně jdete a máte hlad, tam je Pret a ten vás v nouzi vždycky nasytí.
Už první pohled na Hampton Court je úplně dechberoucí. Nafotila jsem hrozně moc fotek a ani mi nešlo je pořádně protřídit, protože u každé fotky mám pocit, že tu prostě musí být. Ještě nám ten den vyšlo úplně perfektní podzimní počasí.


Moje nejoblíbenější část – zahrady. To jsem taky pomalu nedala foťák z ruky.


Martin mi nafotil fotky k článku, na který se můžete podívat TADY. Na to, že Martina focení nijak moc nebere, se podle mě fotky celkem povedly. Sice jsem mu musela přesně říkat kam jít, jak foťák držet a z jakého úhlu mě fotit, ale tak to už je vedlejší. 😀


Hledání kavárny nám tentokrát netrvalo tak dlouho, protože poblíž paláce je docela mrtvo, takže možností moc nebylo. Zavítali jsme teda do téhle kavárny s názvem Mada Deli Cafe.
I když jsme byli utahaní, tak jsme po cestě zpět do centra vystoupili na Waterloo a prošli se kolem London Eye a Big Benu. To by přece nebyl pořádný Londýnský výlet, kdyby tohle Martin vynechal.


3.DEN – Muswell Hill a Lorde
Všichni v mojí práci furt mluvili o téhle restauraci – Franco Manca, tak jsem si řekla, že to musíme taky vyzkoušet a hned jsem pochopila. Lepší pizzu jsem totiž dlouho nejedla. A že já, takový pizzový maniak, jsem jich za poslední rok měla nespočet.

Dávat si kávu s dortem hned po snězení celé pizzy nebyl zrovna nejlepší nápad, jelikož na Lorde jsem se musela doslova odvalit.
Protože Lorde hrála ve vyprodaném Alexandra Palace, kam se vejde 10 000 lidí, rozhodli jsme se přijít už o 2 hodiny dřív a čekat ve frontě. A rozhodně se to vyplatilo, protože jsme měli bezvadný výhled. Byla jsem neskutečně ráda, že jsem měla tu možnost vzít Martina na koncert v Londýně, protože i jak sám řekl, ta atmosféra je úplně jiná než na koncertech v Česku. Po fiasku na Years & Years v Praze, kde se lidi vůbec nehýbali a ozvučení bylo tak špatné, že jsme vzádu nic neslyšeli, mě na koncert v ČR někdo jen tak nedostane.Fotky z dalších dní už nemám, jelikož další den jsem já musela do práce, a večer jsme se s Martinem sešli doma, jeli za Radkem a šli na párty. Domů jsme přišli v 6 ráno, probudili se ve 2 dopoledne a strávili den na gauči sledováním The Big Bang Theory. A večer Martin odlétal zpět domů. :((
A tady už je slibované video:
xx
Share:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *