LYON, France

Francie není zrovna stát, který by si mě nějak získal a i přes to ho mám po Anglii procestovaný asi nejvíce. Byla jsem 2x v Paříži a potom jsem navštívila Toulouse, Montpellier a Lyon. Jak jsem zmiňovala v minulém článku z Paříže, na který se můžete mrknout TADY, Paříž pro mě byla zklamáním. Toulouse je fajn, ale spíše připomíná Španělsko. Ale za to Montpellier a Lyon jsou města, která mě úplně uchvátila. A to proto, že to jsou jediná města, ve kterých jsem se doopravdy cítila jako ve Francii. Nebo alespoň v takové té Francii, kterou nám ukazují ve filmech. Nádherná architektura, francouzská móda a croissanty na každém rohu.

Tenhle článek je teda pokračování toho minulého, kdy jsme strávily se Sandrine 30 hodin v Paříži a poté jely vlakem do Lyonu. Cesta trvala asi necelé 2 hodiny. A zrovna do Lyonu jsme jely proto, že je to město, kde Sandrine studuje a bydlí, takže dá se říct, že v Paříži jsme byly jenom kvůli koncertu Bring Me The Horizon. Nic moc jsem od Lyonu nečekala. Sandrine nikdy zrovna nebásnila, že by to bylo nějaké extra skvělé město a proto mě jeho nádhera tak moc překvapila. V Lyonu jsem strávila necelé 4 dny, než jsem odletěla zpět do Londýna, ale z toho 2 dny slušně pršelo, takže to jsme spíš zůstaly doma a koukaly se na filmy. Ale ty další 2 dny se nám počasí vážně vydařilo a svítilo nám sluníčko, jak můžete vidět na fotkách.

Lyon je proslulý skrýtými uličkami, které není zrovna jednoduché najít. Ještěže jsem měla jako průvodkyni Sandrine, která v Lyonu bydlela v tu dobu už rok a věděla kudy kam.

Těžko uvěřit, že lidi tady vážně normálně bydlí. Bylo tu několik turistů a fotografů, co se přišlo mrknout na tuhle stavbu a nafotit pár snímků. No, kdybych tam bydlela já, tak by mě ten neustálý shon cizích lidí dost otravoval.

Centrum Lyonu je prostě nádherné! Takhle já si představuju Francii.

Zašly jsme si na veganský burger do Hank Burger a ten burger byl tak dobrý, že jsem si ho druhý den objednala přes deliveroo k Sandrine domů, jelikož pršelo, nikam se nám nechtělo a byly jsme líné něco vařit. 😀

Tenhle výhled mi připomínal takovou hezčí Prahu….. (milovníci Prahy, neukamenujte mě!)

…. a ty narůžovělé budovy mi zase připomínaly Španělsko.

Lyonská katedrála

Vysoko na kopci je bazilika Notre-Dame de Fourviére. Výšlap nahoru byl docela záhul, ale jak to tak bývá, každý takový výšlap rozhodně stojí za to. Výhled na Lyon byl nepopsatelný.

Bazilika je taky doslova dechberoucí. Připomínala mi Sacre Coeur a katedrálu Svatého Pavla v Londýně, což jsou moje 2 nejoblíbenější stavby vůbec.

Kousek od baziliky je římské divadlo, kam jsme se šly poté podívat a přísahám bohu, dostal se nám pohled na ten nejhezčí západ slunce, jaký jsem kdy viděla. A ano, tohle je něco, co říkám při každém západu slunce, ale jak se tak zpětně dívám na ty fotky, tak to fakt ten nejhezčí západ slunce byl. 

Za zmínku stojí, že fotky nejsou nijak upravené.

Noční Lyon

Poslední den jsme si udělaly malou zajížďku pryč od centra podívat se na Museé des Confluences, což je teda neuvěřitelně zajímavá budova. Já normálně nejsem fanoušek takového stylu a dávám přednost těm “starým” stavbám, ale tady jsem si to vážně užila, což se dá poznat z toho, kolik fotek jsem nafotila.

Z celého výletu je na youtube i video! Takže jestli máte zájem, mrkněte se.

Hrozně ráda bych se do Lyonu podívala znova, ale jako na potvoru si Sandrine našla stáž v Paříži a přestěhovala se tam. Takže mě čeká tak maximálně zas Paříž, no. 😀

xx

Share:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *