JANUARY 2017 PHOTO DIARY

Tak, Nový Rok nezačal zrovna nejlépe. Hned na začátku jsem chytla chřipku, se kterou jsem musela chodit do práce. Takže jsem ráno vstala, šla do práce, odpoledne přišla domů, spala celý den a celou noc a ráno šla opět do práce. Navíc přítel odjel na pár týdnů do Česka, a kvůli mé nemoci mi nevyšel plán “udělat si takový rozvrh, abych neměla čas na něj myslet” a nezbylo mi nic jiného, než ležet a stýskat si.

V práci jsem měla hodně stresu, žádný čas a síla na cvičení a až na Cambridge jsem pomalu ani nikde nebyla. Únor už bude doufám jiný. Plánuje se hodně změň, mám pár lístků na koncerty plus na konci února jedeme s kamarádkou do Lucemburska, na což se neskutečně těším.

Okay, so New Year didn’t start very well. Right at the beggining I got really ill and I still had to be going to work. So I got up in the morning, went to work, came home at the afternoon, slept all day, slept whole night and then went back to work in the morning. Also my boyfriend went to Czech for a couple of weeks and because of my illness my plan “having that kind of schedule so I don’t have any time to think about him” didn’t work. And I had no other option than lying in the bed and missing him. 

I’ve had a lot of stress at work, no time for gym and apart from Cambridge I didn’t really go anywhere. Hopefully February will be much better. There’s a lot of changes coming up soon, I’ve got some concert tickets and also I’m going to Luxembourg with my friend at the end of the month which I’m pretty excited about. 

Mnozí z vás možná vědí, že jsem dělala Veganuary. Tedy veganský leden. A jaké to bylo? Vydržela jsem to přesně 2 týdny a pak si dala ze stresu Pain Au Chocolat v práci. Nejdřív jsem si řekla. že to bylo jen nevinné cheat meal, jenže pak jsem si ho dala znova druhý den a došlo mi, že na to abych byla veganka prostě nemám. Být vegetariánem mi nedělá problém, ale být veganem je opravdu těžší než jsem si myslela. Zvlášť když cpou zvířecí produkty prostě do všeho. Každopádně příští rok to zkusím znovu a pěvně doufám, že budu úspěšnější.

Some of you might have known that I was doing Veganuary. Which means Vegan January. And how was it? I was good for 2 weeks, and then I was stressed at work one day and I ate a Pain Au Chocolat. First I said to myself that it was just one cheat meal, but then I ate another one next day. So I figured that I’m not strong enough to be a vegan. I don’t have a problem with being a vegetarian, but being a vegan is harder than I thought. Especially because they put animal product into absolutely everything. But I still want to try it again next year and I hope I will be more succesfull. 

Vegan porridge

Kuchařka ze které jsem byla tak natěšená a nakonec jsem podle ní uvařila přesně nic, haha
I was so excited about this cookbook and eventually I didn’t cook anything from it, haha
Jeden den se mi fakt hodně, hodně stýskalo po příteli, tak jsem se rozhodla že se musím něčím rozveselit. A jak jinak než tím, že si konečně koupím mixér, který tak dlouho chci. Takže Nutribullet RX je doma a já si denně blenduju smoothiečka jako divá.
There was one day when I was missing my boyfriend a lot. So I decided I need to cheer myself up with something. And I finally bought a blender I had wanted for so long. A Nutribullet RX is home by now and I’m blending smoothies for myself every day.
Veganské špagety. Objevila jsem v Planet Organic tyhle omáčky a nemůžu se jich nabažit. Hlavně jich mají neskutečný výběr!
Vegan spaghetti. I found these sauces in Planet Organic and they are so awesome! They have a big selection of them so I really wanna try them all.
Moje obsese čajem je stále větší a větší
My obsession with tea is getting bigger and bigger

Výlet do Cambridge – přečtete si víc TADY

Trip to Cambridge – read more HERE

Přestalo mě bavit dělat furt jen obyčejná srdíčka, takže jsem zčekla tutoriály na youtube a začla pořádně trénovat. No, myslím že už bylo načase, aby po roce a půl dělání kávy to začlo taky nějak vypadat.

It started to be a bit boring to do just simple hearts, so I watched some youtube tutorials and started to train. Well, a year and a half of making a coffee and it finally doesn’t look like shit.

Fitness nákupy byly potřeba. Škoda jen, že jsem věčně v práci a nemocná, takže se do fitka ani nedostanu.

Fitness shopping was needed. What a shame I’m at work all the time or I’m ill so I won’t even get to the gym. 

Moje oblíbená kosmetická značka, si konečně všimla, že svou veškerou výplatu utrácím u nich a poslali mi zdarma řasenku i s věnováním. Udělalo mi to neskutečnou radost. Určitě zčekněte SARA HILL. Značku vytvořila nezávislá make-up artistka. Opravdu, kam se na její rtěnky hrabe MAC. Odstíny jsou úžasné, nevysušují a vydrží na rtech doslova celý den. Taky proto mám už doma pěknou sbírku.

My favourite cosmetic brand has finally noticed I’m spending all my money for their products and they sent me a free mascara with this nice note. You can’t imagine how happy I was. Definitely go check out – SARA HILL. The brand was a made by an independent make up artist. Seriously, her lipsticks are the best I’ve ever tried. Beautiful shades, they don’t make your lips dry and they last literally the whole day. That’s why I have already a pretty collection of them at home. 

Když mě to na krátký moment v práci nevytáčí a netřískám se vším zlostí, dokážu se i usmát na fotku.

It doesn’t happen often, but when work isn’t pissing me off and I’m not all angry and smashing stuff I can make a smile for a picture

Konečně mi přišel lístek na The Naked And Famous a já se nemůžu dočkat! Už jen 2 týdny. Naprosto zbožnuju to jejich nové album.

Finally my ticket for The Naked And Famous has arrived and I’m so excited. Only two weeks left. I absolutely love their new album.

V Marks&Spenceru konečně začali dělat i čistě veganské sendviče! Jupí

Finally Marks&Spencer has a vegan sandwiches as well, yaay! 

V Boots jsem našla v dětském oddělení tyhle veganské mňamky, co se skvěle hodí na svačinu. Tak jsem se rozhodla je vzít. Proč ne, že? Dětské jídlo je někdy lepší.

I found these snacks in Boots in a children section. They are vegan and organic so I’ve decided to try them and they are so yummy. Kids are starting to having a better food selection than adults. 

Pokusila jsem se upéct veganské brownies. No, musím uznat, že vypadají fakt krásně, ale bohužel už tak krásně nechutnali. Struktura byla dobrá, jen neměli skoro žádnou chuť. Naše odměrky v kuchyni nejsou zrovna nejspolehlivější, tak nevim, jestli jsem dala málo cukru?? Kdo ví. Určitě nějaké ale vyzkouším znova.

I tried to make these vegan brownies. Well, I have to admit they look really beautiful, but unfortunatelly they didn’t taste good at all. Structure was great, but they had almost no taste. Our scoops are not that good so maybe I had made a mistake and hadn’t put enough sugar? Who knows. I’ll definitely gonna try some again. 

Opečené sweet potatoes a nějaký ten salát k tomu

Roasted sweet potatoes with some salad

Do ruky se mi konečně dostala knížka Minimalismus od Martiny z theblondieverse a musim říct, že splnila všechna má očekávání. Je hezké vidět, že existují i čeští blogeři, co doopravdy umí psát, a nezajímají se jen o oblečení a kosmetiku. Opravdu mě dělá šťastnou, když můžu podpořit mladé, začínající spisovatele.

I finally got this book Minimalismus by Martina from theblondieverse and I have to say it was that good as I expected. It’s nice to see there’s also Czech bloggers that can actually write and they have a different interests than just fashion and make up. It really makes me happy when I can support young, starting writers.

Jak jsem řekla, únor snad bude zajímavější!

xx
Share:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *