From Seaford to Eastbourne

About two weeks ago some terrible unexpected thing happened in my life. You know, finally you’re happy and quite satisfied with your life and boom, everything is fucked up in one second. And I don’t really know how to deal with these kind of things so I did what I always do – escaped. At least just for one day. I needed to get out of London to somewhere beautiful and calm. And what is better than go by the sea, right? So I grabbed my book “30 Country Walks Near London” and chose to go for a hike from Seaford to Eastbourne through Seven Sisters. And it was so beautiful!!


This hikes toughness is rated 9 out of 10 and yeah, I have to admit it was really tough, but if you want to forget everything and challenge yourself, this is perfect for you. It’s 22.3km (13.8 miles) long and it took me about 6-7 hours to get to Eastbourne.
Almost the whole hike is by the sea so you can’t really get lost and you get amazing views all the time. Really breathtaking views!

I booked a train ticket from Victoria Station in London to Seaford. There’s one change in Lewes and the whole journey takes about 70 minutes. Then I booked a train from Eastbourne to London without any change. I had no idea what time I’ll get there so I better booked a train after 8pm just in case. I could have booked open ticket but that price was about £35 so that definitely wasn’t an option. So altogether I paid £20 for the tickets, which is not bad at all.

So when I got to Seaford I went straight to the beach and when I saw the sea I felt a peace in my heart. I haven’t seen a sea for almost a years so this was such a beautiful feeling. I changed my leggings for a shorts on the beach, because it was starting to be really hot.

From the beach I could have seen the very first big hill that was waiting for me, and I got really excited. When I started to climbing I was so impressed by the view! I always made a few steps up and had to take a picture, because it was getting more and more beautiful.
Anyway after this first hill I was dead so I had to take a rest on the bench for a few minutes. Bench are everywhere on this walk by the way, which is really helpful.

After a while of walking I got amazing view on Seven Sisters. So so beautiful.

And then, just before the first hill of Seven Sisters is a river and it’s not really save to try to cross it so I had to go a few kilometres by the river away from the beach, then cross a bridge and then go back to the beach and walk by the river again.

When I got back to the beach I had to take a rest. I looked on the first hill of Seven Sisters and it was so high! I decided to eat something so I wouldn’t die in the middle of the hill.

I have to say, going through Seven Sisters was fucking hard. If you don’t know – Seven Sisters are seven hills next to each other, so you’re going down and up and down and up and those hills are pretty high. I had to take a rest on every top of the hill. Seriously, I should do something with myself. And it was really hot that day which made it even harder.

After I got through all those hill I got into a place for tourist. It was like a restaurant or something. Anyway I didn’t get anything and I kept going. In front of me was another hill and that hill got me to Belle Tout Lighthouse which was really cute. And then followed by another hills and another hills, but it wasn’t that bad as Seven Sisters.

Then when I climbed the last hill called Beachy Head I took a longer rest. Finally – the most difficult things were behind me and I could have seen Eastbourne. Still a bit far but no hills and cliffs to climb anymore.

When I was on my way to Eastbourne I first thought that I got into Brighton. I just saw the Eastbourne Pier from far and it looked so much like Brighton. I hadn’t looked it up anything about Eastbourne so I had no idea it’s such a beautiful and quite big city. If I had knew that I would have found things to explore there.
I got there about 4pm, sat for a while in the park and thinking what I’m gonna do until 8pm. I decided to get a coffee and charge my phone (it was so dead cause I was taking pictures and videos all the time) and then walk around the city.

I sat in Costa for almost two hours. It felt so nice to just sit and drink coffee after so much walking.

So after those two hours I went back to the beach and walking by the sea. I went to Eastbourne Pier as well, ate the rest of my food and suddenly it was time to go to a train station.
I really liked Eastbourne. It felt so much like Brighton but without all of those tourists. Buildings looked quite fancy and beautiful there. Really pity I didn’t have more time and that I was so tired. But definitely wanna go back and explore the city more.

 

I really forgot about everything what was happening in my life that day and I felt so much better. Especially because it was really challenging for me. I’m seriously not in a good shape but when you see the sea and all those beautiful views, it gives you a lot energy.

CZ

Zhruba před dvěma týdny se v mém životě stala jedna hrozná nečekaná věc. Znáte to, konečně se cítíte šťastní, jste celkem spokojeni se svým životem a najednou boom, ve vteřině je všechno naruby. A já prostě nevím, jak se s takovými situacemi vyrovnat, takže jsem udělala to, co vždycky – utekla jsem. Alespoň na jeden den. Potřebovala jsem vypadnout z Londýna někam, kde je klid a příroda. A co je lepší, než moře, že? Takže jsem popadla svou knihu “30 Country Walks Near London” a vybrala jsem si túru ze Seaford do Eastbourne přes Seven Sisters. A byla to vážně nádhera!

Těžkost téhle túry je ohodnocena 9 bodama z 10 a ano, musím přiznat, že to nebyla žádná procházka růžovým sadem. Ale pokud chcete na všechno zapomenout, a trochu překonat své meze je tohle perfektní. Délka je 22.3 km a trvalo mi kolem 6-7 hodin dojít do cíle, což byl Eastbourne.
A skoro celá túra je podél moře, takže je skoro nemožné se ztratit a dostane se vám několik vážně dech beroucích pohledů.

Koupila jsem si lístek na vlak, který jel z Victoria Station v Londýně do Seaford. Je tam jeden přestup v Lewes a celá cesta trvala zhruba 70 minut. Potom jsem si koupila lístek z Eastbourne do Londýna a to už bylo bez přestupu. Neměla jsem ponětí v kolik se tam tak dostanu, takže jsem raději koupila lístek na vlak po 20:00, kdyby náhodou něco. Mohla jsem si koupit otevřenou jízdenku, ale ta by mě vyšla zhruba na £35, takže to nepadalo v úvahu. Dohromady jsem za lístky utratila £20 což je poměrně dobré.

Takže když jsem se dostala do Seaford vydala jsem se rovnou na pláž a jakmile jsem viděla moře, cítila jsem klid na duši. Moře jsem neviděla skoro rok, takže to byl fakt úžasný pocit. Na pláži jsem vyměnila legíny za kraťasy, protože se začalo výrazně oteplovat.

Z pláže jsem mohla vidět ten první kopec, který na mě čekal a vážně jsem se celkem nemoha dočkat. Poté co jsem začala šplhat do kopce jsem byla úplně oslněná tím výhledem. Pokaždé jsem udělala jen pár kroků nahoru a musela jsem poziřovat novou fotku, protože výhled byl furt úžasnější a úžasnější.
Každopádně po tom prvním zdolaném útesu jsem byla docela mrtvá, takže jsem si musela hned na pár minut odpočinout na lavičce. Lavičky jsou na té túře všude a vážně se hodí.

Po chvíli chození se mi pak dostalo nádherného výhledu na Seven Sisters.

Poté přímo před prvním kopcem na Seven Sisters je řeka a není bezpečné snažit se jí přejít. Takže jsem musela jít pár kilometrů podél řeky dál od moře, tam přejít most a vrátit se zase zpátky podél řeky.

Když jsem se dostala zpět na pláž, rozhodla jsem se trochu si odpočinout. Podívala jsem se na ten první kopec Seven Sisters a bylo to tak vysoko! Takže jsem si dala něco k snědku, abych v půlce toho kopce nezemřela.

Musím říct, přejít přes Seven Sisters pro mě bylo fakt nesmírně těžké. Pokud nevíte – Seven Sisters jsou sedm útesů hned vedle sebe, takže furt jdete dolů a nahoru, dolů a nahoru a všechny ty kopce jsou fakt dost strmé. Musela jsem na každém vrcholu kopce odpočívat. Vážně bych se sebou měla něco dělat. A ten den bylo ještě ke všemu fakt hrozné vedro.

Poté co jsem se dostala přes všechny ty kopce jsem se dostala na místo pro turisty. Byla to něco jako restaurace. Nicméně jsem se tam nijak zvlášť nezastavovala a pokračovala jsem dál. Přede mnou byl další kopec a ten mě dostal k Belle Tout Lighthouse. A poté následoval další kopec a další, ale už to nebylo tak zlé jako na Seven Sisters.

Poté co jsem se vyšplhala na poslední útes zvaný Beachy Head jsem si udělala delší přestávku. Konečně – všechny kopce byly za mnou a já se pomalu ale jistě blížila ke konci. Už jsem dokonce mohla z dálky vidět Eastbourne.

Když jsem se dostávala blíž a blíž k Eastburne, myslela jsem si, že jsem na cestě do Brightonu. Viděla jsem z dálky Eastbourne Pier a vypadalo to prostě úplně stejně jako Brighton Pier. Nevyhledala jsem si nic o Eastbourne, takže jsem neměla ponětí, že je to takové krásné a docela větší město. Kdybych to věděla tak bych si našla místa, která jsem tam mohla navštívit.
Došla jsem tam kolem 16:00, poseděla jsem chvíli v parku a přemýšlela jsem co budu dělat až do 8 do večera. Rozhodla jsem se zajít někam na kafe a nabít si tam telefon (byl úplně vybitý z toho jak jsem neustále všechno fotila a natáčela) a potom se projít po městě.

Seděla jsem v Costě skoro 2 hodiny. Bylo fakt úžasné prostě jen sedět a popíjet kafe, po těch všech ušlých kilometrech.

Takže po těch dvou hodinách jsem se vydala zpět na pláž a procházela jsem se. Šla jsem na Eastbourne Pier, snědla zbytek jídla co jsem měla a najednou byl nejvyšší čas vydat se na nádraží.
Vážně se mi Eastbourne moc líbil. Působí a vypadá hodně jako Brighton ale bez všech těch otravných turistů. Budovy vypadají úplně přepychově. Vážně škoda, že jsem neměla více času a byla jsem tak unavená. Ale rozhodně se chci vrátit a víc si město projít.

Vážně jsem ten den zapomněla na všechno co se děje v mém životě a cítila jsem se o moc lépe. Hlavně to byl pro mě bylo fakt namáhavé. Nejsem vůbec v dobré formě, ale když vidíte to moře a ty nádherné výhledy tak vám to dodá spoustu energie.
Share:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *