FARMA NADĚJE

Farma Naděje…. Ten název je vážně doslovný. Jestli vás někdy něco trápí – ať už tomu jsou nějaké vaše velmi křehké vztahy, nebo třeba ekologie a nynější stav naší planety, jak se k sobě lidi chovaj a nebo se prostě a jednoduše cítíte sami, zavítejte na Farmu Naděje. A pokud jste šťastní jako blecha a váš život jde jako po másle, stejně zvedněte zadek a navštivte Farmu Naděje. Velká většina z nás se pokládá za milovníky zvířat. Ale velká většina z nás taky denně přispívá k utrpení zvířat a ani si to neuvědomuje. Sedíme u stolu, u nohou máme našeho milovaného čtyřnohého mazlíčka a na talíři mrtvý kus prasete. Nebo krávy. Nebo slepice. Vidíme v tom maso/obživu, nevidíme v tom mrtvý kus někoho. Nepředstavujeme si, čím si tohleto “maso” muselo projít, aby skončilo na našem talíři. A ještě aby ne, však takhle jsme byli vychovaní. Kolik z nás strávilo nějaký čas kolem hospodářských zvířat? Kolik z nás o nich něco ví? Když jsme byli malý, tak jsme chodili tak maximálně do zoo, ne do přírody mazlit se s krávama. Společnost nás donutila je vidět jak objekt – ne jako živé bytosti, které cítí lásku i bolest, mají rodiny, různorodý charakter a jsou vlastně úplně stejný jako ten náš čtyřnohej mazlíček. Jen vypadaj trošku jinak.

Ukažte dítěti záznamy z jatek a budou mít noční můry do konce života. Já ty záznamy viděla jako dospělá a stejně jsem těm nočním můram neunikla. Jenže ty záznamy mě osvobodili. Kráva sice dává mléko, ale nedává ho nám. Lidi se nepotí jako prase, jelikož prasata nemají potní žlázy a nepotí se vůbec. Člověka nejdřív popadne vztek, že mu celý život věšeli bulíky na nos, protože prostě tomuhle světu vládnou peníze a ten vztek nikdy nepřejde, ale zároveň konečně procitnete k tomu, přemýšlet nad tím, pro jaký život budete volit pokaždé, když půjdete na nákup.

Ale zpět k Farmě Naděje. Jak jsem řekla, je to Nebe na Zemi. Pravidelně navštěvuju a přispívám na azyl pro zachráněná hospodářská zvířata neboli Animal Sanctuary v Anglii (článek TADY). Farmu Naděje v Česku jsem sledovala na instagramu už nějaký ten pátek, jen jsem v ČR nikdy nestrávila dostatečnou dobu, abych si tam udělala výlet. Tohle léto jsem si ale řekla, že už na návštěvu fakt musím. Řekla jsem rodičům, že si po 100 letech uděláme rodinný výlet, a kupodivu ani neprotestovali. Jak říkám, většina z nás se pokládá za milovníky zvířat a kdo by řekl ne pomazlení se s takovou stovkou zvířat?

Farma se nachází v Dobrovítově a cesta tam trvá tak hoďku a půl autem z Prahy. Pokud si chcete naplánovat návštěvu, stačí Farmu informovat ať už na sociálních sítích nebo emailem a domluvit si vhodné datum a nebo si rovnou můžete navlíct holinky a jet na dobrovolnickou brigádu, kterou pořádají pomalu každý víkend.

A teď už k fotkám:

Jitka, která strávila celý život v plzeňské Zoo a když ji táhlo na 11 let, chtěli ji poslat na jatka. Naštěstí se jí Farma Naděje ujala a může dožít spokojený život tam. Víte, že krávy se dožívají až 25 let?

Výhledy

Malý Oliverek, kterému umřela po narození maminka. Byl slabý a veterinář mu nepředvídal mnoho šancí na přežití. Nebýt Farmy Naděje, skončil by na jatkách. Teď už je to pořádnej silák, co si chce furt hrát a mazlit se.

Úsměv, prosím!

 

Trošku strašidelná, ale nádherná Grace.

Flíček, který za vámi přiběhne na zavolání a jakmile ho začnete drbat, překulí se na bok a drží.

Karel je dobrej šprýmař, ke kterýmu rozhodně nechoďte s batohem na zádech. Skoro mi ten můj sežral.

Bahenní lázeň pro Růženku

Farma funguje jenom díky peněžním příspěvkům od lidí. Můžete zaslat libovolnou částku na jejich účet a nebo si zřídit trvalý měsíční příkaz. Já sama jsem si zřídila příkaz a zasílám každý měsíc 500Kč. Spousta lidí, co dobrovolničí na farmě taky vyrábí různé náhrdelníky, maluje obrazy a ty pak prodávají a peníze z toho jdou opět na Farmu. Mrkněte na jejich stránky https://farmanadeje.cz/

Všem doporučuju navštívit tohle Nebe na Zemi. Ať už jste vegan nebo ne.

xx

Share:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *