Dot To Dot 2015

So last weekend was a Dot To Dot weekend! Friday in Manchester, Saturday in Bristol and Sunday in Nottingham.
I told you I was going to Bristol and it was bloody amazing although it wasn’t how I was expecting it at all.
Stages were mostly inside (maybe only inside, not sure) and they were spread through the whole city. So it could have taken even like an hour to get from one stage to another if you didn’t want to take a bus or something. Quite stupid, isn’t it? Thanks to it I had to change my schedule and I missed a few bands I really wanted to see. Bands like Hinds, Fat White Family or Model Aeroplanes.


Anyway, we got to the Bristol quite early, put our things to our host house (love couchsurfing!) and then we went to Thekla to get our wristbands. First band started to play about 12:00 but nothing we wanted to see, so we were hanging out near the river and drinking beer and wine. Weather was really lovely that day. Maybe too lovely because I got burned and in the end of the day I was red as a pig.

First band we went to see was RHODES. I had listened every band that was playing on Dot To Dot festival but I didn’t remember this one. And I don’t know how it is possible, because they were fucking amazing. Seriously I almost started to cry during one song (and no, not because all of that wine). The singer has incredible voice. You must give them a listen. Most of the songs are slow so better have tissues near you.

Next band was Prides. I’ve seen them before but I was really excited about seeing them again, cause they’re just great and they have such a good energy! But they had some problems with sound or something so they started later and played only like 3 songs! What a pity! Couldn’t even enjoy them properly.

After them played Hudson Taylor. I don’t like them if I can be honest and I’ve seen them before, but I wanted to see the band after them so there was no point to leave.
I’m not saying they have a bad music. Not at all. Just not really my style. But their song Battles is pretty good, though!

And then a band I was looking forward to see the most came!! SWIM DEEP! Oh gosh, I wanted to see them for so long! And I actually was on their show in London last year, but I was so drunk that I remember just like 2 seconds, so it doesn’t really count.
Girls who were standing in front of us went after Hudson Taylor away so we got to the front row!! I really couldn’t have been happier.
And…their show could not have been any better. I knew it’s gonna be incredible, but not that incredible. I’m actually still not over it and I’m watching on that two videos I got like two times a day. Can’t wait to see them again in October in London. For me it was the best show that night.

All of these shows were in O2 Academy and after Swim Deep it was time for us to move on to Trinity.
We were lucky we had one hour time till next band, because it took at least 30 minutes to get there. Anyway I was drunk so I didn’t mind at all. It was pretty funny actually because we were starving but no time to sit and eat so we bought a salad and ate it while we were almost running to Trinity.

When we got there I couldn’t believe we were on a right place. Because it was a church. Like real church. But there were a lot of people so it must have been the right place. And it was. Really fun to go on a gig into church. Definitely can recommend it, haha.

First band we’ve seen there was Nothing But Thieves. I don’t know them for very long time but I already love them so much! They’re really awesome and soon they’ll be big! No doubts! But they had also some problems with sounds so one song they played without a guitarist, but they were still really good. They played only about 30 minutes though so I also can’t wait to see them again.

Then we went downstairs and another band I wanted to see for so long played! Best Coast! They were also amazing and their music is so good for dancing. Really enjoyed them but gotta say that Swim Deep and Nothing But Thieves were much better. Bethany could have put more energy into it.

Best Coast finished about 23:00, so it was pretty early to go home. We decided then to go back to Thekla, where we had got our wristbands and see Cymbals Eat Guitars. They are quite good and I kinda wanted to see them anyway. We had to walk again about 30 minutes so I bought another bottle of wine to have a better walk haha.
Thekla is a boat so that night we were on a concert in church and then in the end inside of a boat. I was a little bit drunk so I don’t remember the show really clearly haha but I can say that Cymbals Eat Guitars were good but otherwise it was pretty weird. I guess normal people went already home cause we were surrounded by such a creepy and drunk guys. After show we talked with a few guys but there were just like one normal and he went away with his friend quite soon. So we better went back to the house of our host, which we just couldn’t find in the middle of the night haha. So poor him, he had to get up from bed and go looking for us. Luckily we weren’t much far away from his house.

So yeah, it was really incredible day and night and I’m definitely going on Dot To Dot 2016! 

CZ

Takže, minulý víkend byl Dot To Dot víkend! Pátek v Manchesteru, sobota v Bristolu a neděle v Nottinghamu.
Říkala jsem vám, že já pojedu do Bristolu a bylo to sakra úžasné i když to teda nebylo vůbec takové, jak jsem si to představovala.
Stage byly hlavně uvnitř (možná jenom uvnitř, nejsem si jistá) a byly rozprostřeny po celém městě, takže pokud jste nechtěli utrácet za autobus nebo taxík tak mohlo trvat i třeba hodinu dostat se z jedné stage do druhé. Docela blbé, ne? Díky tomu jsem zmeškala pár kapel, které jsem chtěla vidět. Např. Hinds, Fat White Family a Model Aeroplanes.

Do Bristolu jsme přijeli poměrně brzo, hodili jsme věci k našemu hostiteli (miluji couchsurfing!) a pak jsme šli do Thekly, kde jsme dostali festivalové náramky. První kapela začala hrát kolem 12:00 ale nic, co jsme chtěli vidět, takže jsem seděli poblíž řeky a pili pivo a víno. Počasí bylo úžasné ten den. Možná až moc úžasné, protože jsem se akorát spálila a na konci dne ze mě byl akorát solidní rudněv, haha.

První kapela na kterou jsme šli byli RHODES. Poslouchala jsem doma veškeré kapely, které hráli na Dot To Dot, ale tuhle jsem si nepamatovala a nechápu, jak je to možné, protože byli naprosto úžasní! Doopravdy. Při jedné písničce mi ukápla slza (a ne, nebylo to tím vším vínem, haha). Zpěvák má naprosto úžasný hlas, který pohladí na duši. Určitě si je poslechněte. Většina písní je pomalá, takže raději mějte poblíž kapesníčky.

Další kapela byla Prides. Už jsem je naživo viděla, ale stejně jsem se na ně těšila, protože jsou vážně skvělí a miluju tu jejich energii. Ale měli nějaké problémy se zvukem, takže začali hrát později a nakonec odehráli jen někde 3 písničky. Jaká škoda! Ani jsem si je nemohla pořádně užít.

Po nich hráli Hudson Taylor. Abych byla upřímná, tak je nemám moc v lásce a už jsem je jednou předtím viděla, ale chtěla jsem vidět kapelu, která hrála hned po nich, takže nemělo cenu odcházet.
Neříkám, že mají špatnou muziku, jen to prostě není můj styl. Ale jejich píseň Battles je opravdu dobrá! Tak aspoň při jedné jsem neumírala nudou, hah.

A pak konečně nastal čas na kapelu, na kterou jsem se těšila ze všeho nejvíc! SWIM DEEP! Chtěla jsem je vidět už tak dlouho! Vlastně můžu říct, že jsem na jejich show byla už minulý rok, ale byla jsem tak opilá, že si pamatuju jen tak 2 sekundy. Takže se to vlastně nepočítá.
Holky, které stály naproti nám po Hudson Taylor odešly, takže na Swim Deep, jsme byli v přední řadě! Nemohla jsem být šťastnější.
A jejich show nemohla být lepší. Věděla jsem, že to bude vynikající, ale ne až tak vynikající. Ještě jsem se z toho nedostala a neustále koukám na ty 2 krátká videa, která jsem pořídila alespoň 2x denně. Nemůžu se dočkat až je uvidím v říjnu v Londýně znovu. Pro mě to byla rozhodně top show toho večera.

Všechna tahle vystoupení byla v O2 Academy a po Swim Deep bylo pro nás načase se přestěhovat do Trinity. Měli jsme štěstí, že do příští kapelky jsme měli hodinu čas, protože nám trvalo alespoň 30 minut se tam dostat. Každopádně jsem byla opilá, tak mi to bylo jedno. Vlastně to byla docela sranda, protože jsme padali hlady ale neměli jsme čas si sednout a najíst se, takže jsme si koupili salát a jedli ho zatímco jsme pomalu běželi do Trinity.

Po tom, co jsme se tam dostali jsem nemohla uvěřit, že jsme na správném místě, protože to byl kostel. Jako opravdový kostel. Ale bylo tam hodně lidí, takže to muselo být správné místo. A taky že bylo. Opravdu sranda jít na koncert do kostela. Rozhodně doporučuji, haha.

První kapela, kterou jsme tam viděli byla Nothing But Thieves. Neznám je moc dlouho, ale už teď je rozhodně miluju! Jsou fakt úžasní a brzo budou velká kapela, o tom nepochybuji! A zase na nás čekala hned první řada. Vážně štěstí.
Jenže měli také nějaké problémy se zvukem, takže první song museli odehrát bez kytaristy. Ale pořád byli skvělí. Odehráli jen kolem 30 minut, takže se opět nemůžu dočkat až je uvidím znovu.

Potom jsme šli o patro níž, na další kapelu kterou jsem si přála vidět už hrozně dlouho. Best Coast! Taky byli skvělí a jejich muzika je prostě úžasná na tancování a nabuzení dobré nálady. Fakt jsem si je užila, ale musím říct, že Swim Deep a Nothing But Thieves byli mnohem lepší. Bethany do toho mohla vložit více energie.

Best Coast skončili kolem 23:00, takže docela brzo na to, jít domů. Rozhodli jsme se teda jít zpátky do Thekly, kde jsme dostali naše náramky a podívat se na Cymbals Eat Guitars. Jsou docela dobří a celkem jsem je i vidět chtěla. Museli jsme jít zase pěšky tak půl hodiny, takže jsem na cestu koupila další láhev vína haha.

Thekla je loď, takže ten večer jsme byli na koncertě nejen v kostele, ale dokonce i uvnitř lodi. Byla jsem trošku opilá, takže si to vystoupení nevybavuju zrovna nejpestřeji ale můžu říct, že Cymbals Eat Guitars byli dobří, ale jinak to bylo celé divné. Normální lidi šli hádám asi už domů, protože jsme byli obklopeni samýma divno lidma. Po show jsme mluvili s pár chlápkama, ale byl tam jen 1 normální a ten brzo odešel se svým kámošem, takže jsme pak taky raději odešli zpátky do domu našeho hostitele, který jsme nemohli takhle uprostřed noci najít, haha. Chudák musel vstát z postele a jít nás hledat, ale naštěstí jsme nebyli moc daleko od jeho domu.

Takže ano, byl to vážně naprosto parádní den a noc a rozhodně jdu na Dot To Dot 2016!
Share:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *