CAMBRIDGE, UK

Nechce se mi věřit, že už je 22. ledna. Přijde mi to jako včera, co jsem psala článek s mými novoročními předsevzetími. Když mi v pondělí došlo, že už mám jen 2 poslední týdny v lednu na to, podívat se někam, kde jsem ještě nikdy nebyla, (jedno z mých předsevzetí) hned jsem se zeptala přítele, jestli nepojedeme ve středu do Cambridge. Jelikož jsme měli oba volno a počasí vypadalo nadějně, nebyl důvod nejezdit. Koupila jsem lístky a ve středu v 9:58 už jsme seděli ve vlaku směr Cambridge.

I can’t believe it’s already 22nd of January. I feel like it was yesterday when I was writing a post about my new year’s resolutions. When I realized on Monday that I’ve only got two weeks to go somewhere I’ve never been in January (one of my new year’s resolutions) I asked my boyfriend if we could go to Cambridge on Wednesday. We were both off, weather sounded promising so why not. I bought our tickets and on Wednesday at 9:58am we were sitting in the train going to Cambridge.

 

 

 

Do Cambridge jsme dorazili něco málo po 11. Sluníčko teda sice svítilo, ale kosa byla pořádná, takže první zastávka byl Starbucks, protože jsem se opravdu nutně potřebovala zahřát čajem.

We got there after 11. It was sunny, but still freezing cold so our first stop was Starbucks as I just needed a tea to get myself warm.

Následně jsme se šli podívat do Parker’s Piece, což je takový malý park. To se konečně udělalo tepleji a sluníčko začlo taky trochu hřát.

After that we went to Parker’s Piece which is a small park. It finally started to be a bit warm.

Cambridge mi hrozně přípomínala můj milovaný Berlínek. Všude kam se podíváte, tak jsou lidi na kolech a na každém rohu najdete takovéhle řady kol.

Cambridge reminded me my beloved Berlin. Everywhere were people on bikes, or just bikes in the rows.

 

Mrkli jsme se do obchodního centra Grand Arcade. Na nějaké nákupy ale bohužel nebyl čas (a peníze). Čas utíká rychle, když se stmívá už někde v 16:30.
We went to have a look to the shopping centre Grand Arcade. We didn’t have a time (or money) for some shopping unfortunately. Time goes fast when it’s getting dark already at 4:30pm.
Great St. Mary’s Church na který jsme později vystoupali a Cambridge Market, kde můžete najít mnoho zajímavých věcí. Jsou tam stánky s knížkami, bižuterií, miláčci čaje si taky přijdou na své stejně jako miláčci kamenů a mnoho dalších.

Great St. Mary’s Church where we went on the top later and Cambridge Market, where you can find many interesting things. There are stalls with books, accessories, lovers of tea will find something for themselves and also lovers of stones. And many many more.
Díky mé milované aplikaci Foursquare jsem našla tuhle skvělou veganskou restauraci – The Rainbow Cafe. Trošku mi dalo zabrat si něco vybrat, jelikož jsem asi tak ten nejvybíravější člověk na světě a polovinu věcí na menu jsem ani neznala. Nakonec jsem se rozhodla pro veganské rizoto a Radek si dal vegetariánské lasagne. Jako předkrm jsme měli asi ten nejlepší veganský garlic bread jaký jsem kdy měla.
Thanks to my favourite app Foursquare I found this awesome vegan place – The Rainbow Cafe. It was a little bit hard to pick something from the menu for me as I’m the pickiest person in the world and most of the things on the menu I couldn’t even imagine. Finally I decided for vegan risotto and Radek had a vegetarian lasagna. As a starter we had probably the best vegan garlic bread I have ever eaten. 
Vzhůru na St. Mary’s Church. Ten výhled je fakt krásný, takže stojí za to si vyšplhat těch asi 140 schodů.
Coming up to St. Mary’s Church. The view is really beautiful so it’s worth to climb those 140 stairs.
Při naší procházce kolem řeky se už pomalu, ale jistě začínalo stmívat. Loďku si za nějakých pár liber můžete vypůjčit buď s průvodcem a nebo na vlastní pěst pokud máte sebou někoho, kdo je dost odvážný na to, stát na kraji loďky a “bidlovat?” Na nás byla až moc velká zima, ale plánujeme se v létě vrátit a to si loďku určitě půjčíme. Doufám, že teda s průvodcem, protože jinak jasně vidim Radka, jak skončí v řece a já ho budu muset lovit ven.
During our walk by the river it started to getting dark slowly. You can borrow a punt for a few pounds with ot without a guide. It was too cold for us but we wanna go back on summer and then we will definitely borrow it. Hopefully with a guide otherwise my boyfriend is gonna end up in the river and I’m gonna have to get him out.
Já prostě miluju tenhle styl budov. Dává mi to pocit, jako kdybych utekla do jiné (lepší) doby.
 
I just love these kinds of buildings. It makes me feel like I’m in the different (better) time. 
Nebýt taková zima, tak tam stojím a zírám na ten západ slunce dokud se nesetmí. Ale jelikož byla fakt nesmírná kosa, zvládla jsem jen rychle vytáhnout ruce z kapes, cvaknout pár fotek a upalovat se ohřát do kavárny.
If it wasn’t so cold I would be standing there and watching the sunset until it gets dark. But as it was cold as hell I only took my hands off from a pocket, took a few pictures with a camera and ran to a coffee shop to get myself warm.

 

Espresso Library. Musim říct, že jsem dlouho nebyla z nějaké kavárny tak moc zklamaná. Opět jsem ji našla na foursquare. Přijdeme tam a interiér byl naprosto ohromující. Kávovar mě taky dostal, protože měli takový zelený, roztomilý co působil jako z jiné doby. No, a pak nám přinesli naše kafe. Horší flat white jsem asi nikdy neměla. Kafe nebylo vůbec silné, což je na flat white co říct. Plus jsem měla asi tak 2 doušky, jelikož zbytek byl jen pěna. A já jsem na pěnu dost vysazená. Nenávidim cappucino, protože z té pěny mě tak akorát rozbolí břicho. Radkovi kafe taky moc nejelo a i jeho názor už se bere v potaz, protože těch pár káv už se mnou měl. Aspoň že ten brownie byl v pohodě. Ale taky žádná sláva.
 
Espresso Library. I have to say, it’s been a while since I was so dissapointed with a coffee shop. I found it on a foursquare again. When we came in everything looked awesome. The whole place was so cool. Even the coffee machine was amazing. Cute, green vintage one. Well, but then we got our coffees. I don’t think I have ever drank worse flat white. It wasn’t strong at all. Plus I only had like two sips as the rest of it was just a froth. And I really hate cappucino. As if I drink the froth I always get stomach ache. Radek didn’t like the coffee either and he already drank a few coffees with me so his opinion counts as well. At least the brownies was alright. Nothing special but alright.
Když řeknete příteli “My z dneška nemáme žádnou hezkou společnou fotku. Pojď jdeme se vyfotit. a tohle je výsledek. Takže tak. Žádna hezká fotka z toho dne, haha.
When you tell your boyfriend “We don’t have any nice picture together from today. Let’s make some.” And this is the result. So yeah, no cute picture from that day.
Ta kavárna byla vlastně naše poslední zastávka. Pak už jsme akorát utíkali (doslova) na vlak a hurá zpátky domů do Londýna.
That cafe was actually our last stop. Then we just ran (literally) to catch our train and went back to London.
A na závěr takové malé shrnutí. Abych pravdu řekla, tak asi preferuju Oxford než Cambridge. I když zase Cambridge byla taková víc odpočinková a uklidňující než Oxford, kde byla naopak hlava na hlavě a trvalo nám 100 let dostat se z bodu A do bodu B. Jen mi přijde, že tam bylo víc věcí k vidění. Ale zase v Oxfordu nemají tu výtečnou veganskou restauraci, takže je to vlastně nastejno.
And how was everything? To be honest I think I might prefer Oxford than Cambridge. Even though Cambridge was so nice and quiet and Oxford on the other hand was too busy that it took us ages to get from A to B. I just feel like there was more things to see. But the amazing vegan restaurant isn’t in Oxford. So I don’t know. Just go visit both if you’ve never been. 
 
xx
Share:

Leave a comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *