Bristol, UK

I’ve visited only a few cities in UK – Birmingham, Windsor, Folkestone, Maidstone, Canterbury, Brighton, Bristol and Norwich. And I have to say, that Bristol is my favourite one. After London, of course.

I went to Bristol with my friend few weeks ago because of Dot To Dot festival and you can read about it over HERE. It was bank holiday weekend so we decided to stay until Monday evening so we had a lot of time to discover the city.
I’m a big fan of the tv show Skins and that was filmed in Bristol so I especially wanted to visit those most known places you can see in Skins. And we did.

Here’s some recommendations what to visit in Bristol, then.

We took a bus from London, Victoria station to Bristol and I recommend you to book tickets in advance, because I booked it about week before we were going and it cost 22 pounds, which is a lot for Megabus. National Express was even more expensive, though. The ride wasn’t that bad. It took about 2 hours and a half to get there, but we took a bus at 7:30 am so we we were sleeping almost whole way.

I gotta say that Bristol is a city full of hills. Like really killer hills. So be prepared for that and don’t take crappy shoes as I did. My feet were seriously dying after those 3 days.

So in the centre of Bristol you can see the Bristol University and just next to it is City Museum and Art Gallery. It’s for free and you can see some cool things over there, but don’t expect anything special.

When you go down the hill from the Museum there’s Bristol Cathedral, which is really lovely and huge. There’s a park over there so you can hang out, have a picnic or something.

But the best park for a picnic and beautiful view I recommend to visit Brandon Hill. That hill is really known from Skins. A lot of characters sat there on a bench, but the most known scene is probably when Cassie is dancing on the bench and you can see the lovely view.
There’s a tower called Cabot tower and you can go up there for free and you’ll get even better view of Bristol. Seriously Bristol has so many wonderful views and I love views, so that’s probably the reason why I fell in love with Bristol so much.

But the most beautiful thing in Bristol for me was definitely Clifton Suspension Bridge. If you’re in Bristol, this is the place you just can’t miss and it’s not fat away from the centre. It doesn’t cost anything to go there and those views are absolutely amazing. If it’s nice weather you can sit on the bench or a grass and just enjoy the lovely atmosphere. If I ever go back to Bristol which I hope I will, I definitely go there again. One time is not enough.

Just walking by the river is also lovely. You can see many boats and if the weather is good, you’ll have a feeling like you’re on holiday. On the other side of the river from the city centre, there’s Cumberland Road where Skins were also filmed. Scene from episode 3×04 part where Pandora runs after Effy. It’s beautiful there and another amazing view of the other side where you can see lovely color houses next to each other and it feels a bit like Brighton.

Like I said I’m a big fan on Skins so I just had to see the Stonem’s house. It’s on the other side of the river as well and it’s quite far away from the city centre.
Anyway it was a little bit disappointment because they changed the door so it wasn’t the right feeling. They supposed to be red next to white and now it looks like on the picture. I’m still glad we went though.
If you wanna go, the street is called Elvaston Road and be prepared for horrible hills to go. Seriously, we got so tired after that, that we had to lie down in the park just next to the street called Victoria Park. Another nice view from the top!

For a lunch/dinner I recommend Rocotillos in the city centre. Another place where Skins were filmed. You could see it few time in season 1. Cassie were there few times eating (or not eating in her case,haha) or Sid.
It’s really nice american place. So you know – hamburgers, fries, milkshakes, pancakes. The hamburger I had was so huge I couldn’t even finish it. But really good. Especially the fries I really liked. Interior is cool and staff nice. But it can be really busy so you might have to wait for a good table. Or you can sit on the bar.

For an evening I HIGHLY recommend a pub called The Canteen. It’s in neighbourhood which is a bit hipsterish. You can see a lot of graffiti on the wall and cool people around.
By the entry of the pub you’ll see a huge Banksy on the wall. Really cool. You can sit outside as well. We were really lucky that night because they were playing live music and it was for free. How cool is that?? Nothing like concert but three people jamming and people were dancing. Really good place to spend the evening.

HOPE THIS WAS HELPFUL AND YOU’LL LIKE BRISTOL AS MUCH AS I DID.
CZ

V Anglii jsem navštívila jen pár měst – Birmingham, Windsor, Folkestone, Maidstone, Canterbury, Brighton, Bristol a Norwich. A můžu říct, že Bristol patří k mým nejoblíbenějším. Až po Londýně, samozřejmě.

Jela jsem do Bristolu před pár týdny kvůli Dot To Dot festivalu, o kterém si můžete přečíst TADY. Byl to bank holiday víkend, což znamená, že v pondělí žádná práce, takže jsme se s kámarádkou rozhodly zůstat až do pondělí do večera. Měly jsme tedy spoustu času na prozkoumání celého Bristolu.
Jsem velký fanoušek seriálu Skins a ten byl natočen právě v Bristolu, takže jsem si hlavně přála navštívit pár těch nejznámějších míst. A tak jsme je navštívily.

Tady je tedy pár doporučení co v Bristolu navštívit.

Jely jsme do Bristolu autobusem z Londýna a já vám doporučuji koupit lístky pár týdnů před odjezdem, protože já je bookovala týden před a vyšlo to zhruba na 22 liber na osobu, což je docela dost na Megabus. National Express byl mimochodem mnohem dražší. Cesta nebyla tak hrozná. Trvá zhruba 2 a půl hodiny, ale my vyjížděly už v 7:30, takže jsme většinu cesty prospaly.

Musím vás upozornit, že Bristol je město plné zabijáckých kopců. Takže na to buďte připraveni a neberte si žádné nekvalitní boty, jako jsem to udělala já. Mé chodidla vážně po těch 3 dnech dost umírala.

V centru Bristolu můžete vidět Bristolskou univerzitu a hned vedle stojí City Museum and Art Gallery. Vstup je zadarmo a můžete tam vidět pár zajímavých věcí, ale nic zvlášť unikátního neočekávejte.
Když půjdete od muzea z kopce po hlavní ulici dolů narazíte na Bristolskou katedrálu, která je vážně nádherná. Hned vedle ní je park, takže můžete posedět, udělat si piknik atd.

Ale nejlepší a nejhezčí park v Bristolu je zaručeně Brandon Hill. Pravděpodobně nejznámější místo ze Skins. Hodně postav zde sedělo na lavičce a koukalo na ten nádherný výhled, ale nejznámější je scéna kdy Cassie tančí na lavičce.
Je tam věž, která se jmenuje Cabot Tower a můžete jít zadarmo nahoru a získat ještě lepší výhled na celý Bristol. Bristol má opravdu mnoho nádherných výhledů a já výhledy miluju, takže to je možná ten důvod, proč jsem se do něj tak zamilovala.

Ale nejkrásnější věc v Bristolu k vidění je bez sporu Clifton Suspension Bridge, který není nijak zvlášť daleko od centra. Pokud jedete do Bristolu, tohle je místo, které prostě musíte navštívit. Je to zadarmo a ty výhledy jsou opravdu nádherné. Pokud je hezké počasí, tak si můžete sednout na lavičku nebo na trávu a jen si užívat tu božskou atmosféru. Pokud někdy pojedu znova do Bristolu, což doufám, že pojedu, tak rozhodně plánuji tam jít znovu. Jednou to totiž nestačí.

Procházení se kolem řeky je taky paráda. Můžete vidět spoustu lodí a když je krásné počasí tak se jednoduše cítíte jako na dovolené u moře. Na druhé straně řeky od centra je Cumberland Road, kde se také natáčeli Skins. Scéna z epizody 3×04, část kde Pandora běží za Effy. Je to tam vážně krásné a dostane se vám nádherný výhled na druhou stranu, kde jsou poskládané vedle sebe barevné domky. Trochu to tam působí jako Brighton.

Jak jsem řekla, jsem opravdu velký fanoušek Skins, takže jsem prostě musela vidět dům, kde žili Effy a Tony. Je to na druhé straně řeky než je centrum a není to zrovna nejblíže.
Nicméně to bylo trošku zklamání, protože vyměnili dveře a nebyl to díky tomu ten správný pocit. Dveře měly být červené vedle bílých a teď vypadají jako na fotce, kterou můžete vidět výše. Ale stejně jsem ráda, že jsme tam zašly.
Pokud se tam chcete jít podívat ulice se jmenuj Elvaston Road a buďte připraveni na opravdu šílené kopce. Byly jsem po tom tak unavené, že jsme si na chvilku musely lehnout v parku hned vedle, který se jmenuje Victoria Park. Z něj taky získáte moc hezký výhled!

Místo na oběd/večeři doporučuji americkou restauraci Rocotillos, které se nachází v centru. Opět místo ze Skins. Mohli jste ho vidět v první sérii. Cassie tam párkrát jedla (v jejím případě spíš nejedla) a jednou tam byl i Sid.
Je to hezká americká restaurace. Takže, hamburgery, hranolky, milkshaky, lívance atd. Ten hamburger byl tak obří, že jsem ho ani nedojedla. Ale moc dobrý. Nejvíc jsem si pochutnala ale na hranolkách.
Interiér je opravdu stylový, pravý americký a obsluha moc příjemná.

Posezení na večer rozhodně doporučuji místo zvané The Canteen. Je to v takovém hipsterském sousedství, Můžete na ulicích vidět spoustu grafity a cool lidi. Hned u vchodu hospody uvidíte na zdi obrovského Banksyho, který je mimochodem po celém městě. Ten večer, co jsme tam byly my, tak jsme měly opravdu štěstí, protože hrála živá muzika a to zadarmo. Super, že? Nebyl to koncert, prostě jen 3 lidé si přišli společně zahrát na nástroje a lidé tancovali.
Opravdu nejlepší místo, kde strávit poklidnější večer.

DOUFÁM, ŽE TOHE BYLO ASPOŇ TROCHU NÁPOMOCNÉ A ZAMILUJETE SI BRISTOL JAKO JÁ
Share:

1 Comment

  1. 05/03/2019 / 01:48

    Your site has outstanding material. I bookmarked the site

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *