Brighton, UK

I’ve been in Brighton only twice, but that’s enough to find some amazing places to go. Other than beach and Brighton Pier of course. So here’s a few tips where to go when you get tired of the beach or when the weather isn’t the best.


Cloud 9
Cloud 9 is a cute cafe with so many good cakes and cupcakes. Everything looks so cute and delicious that you don’t know what to order. Coffee isn’t the best but still pretty good. Always when I’m in Brighton I go in there and try something new. First it was a Rainbow Cake, which was huge and I almost didn’t finish it! And then it was an Oreo cupcake because I’m a big lover of oreos.

JB’s American Diner
This is one of my favourite places ever. Seriously. I’m totally in love with Marilyn Monroe, Elvis Presley and all those stuff from 50′ and 60′ and this place is an escape to that era. On the walls are pictures of Marilyn, James Dean, cars etc. and also they’re playing music from those years. Staff is dressed into vintage uniform and they’re really nice and smiling all the time. I’m always amazed by that place and I don’t want to leave. To be honest I had better burgers and fries but it’s still pretty good there and portions are huge. First time I had a burger and milkshake and I got so full that I thought I’m gonna be sick. So for the second time I pasted the milkshake even though they have absolutely delicious milkshakes and I also ordered a wrap instead of burger, because I thought it’s gonna be smaller. Well, as you can see on the picture it wasn’t smaller at all. I sat with it for an hour and still couldn’t finish it, but it was so yummy!

The Prince Albert Pub
I actually didn’t go in, so I can’t tell how it is inside, but from the outside there’s a huge painting of many legends. You can find Amy Winehouse, Kurt Cobain, John Lennon, Prince, Bob Marley and many more. It’ really impressing so it’s worth to see it.

The Magazine Shop
I fell in love with this small shop on Trafalgar Street. It’s full of magazines you can’t normally get in stores and they’re really interesting. They’re about different styles, music, fashion etc. I bought this magazine about Grunge fashion and there’s beautiful photos from talented photographers and models are also beautiful and it can really inspire you or you can find some interesting and not that famous artist. Definitely coming back there next time.

So that was a few places I found really interesting and worth to go. And they’re not that much known in Brighton.

I like Brighton. Although I love every place by the sea. I think everyone loves Brighton or at least that’s what I hear around me all the time. I just find those tourists quite annoying. It’s hard to walk on Brighton Pier and not waiting in line for ages or not dodging to someone all the time. It bothers me quite lot, but what can you do, right?

I went there 2 weeks ago to visit my friend from Czech Republic, who was doing and english course there for a month, so I could have stayed in his place.
First day was beautiful. It was a bit windy, but sun was shining so we were walking around the beach. We went to see Beach Huts because I just love how colorful they are and then visited to places I recommended you.
Second day was awful though. It was raining all day and it was windy and really cold, so we sat in Starbucks all day and were waiting for my bus back to London. Really pity but at least the first day was perfect.
Here’s some more picture from my trip.


CZ

V Brightonu jsem byla pouze dvakrát, ale to mi stačilo k tomu, abych objevila pár skvělých míst. Jiných než pláž a Brighton Pier samozřejmě. Takže tady máte pár typů kam zajít až vás pláž unaví, nebo když počasí není zrovna na slunění.

Cloud 9
Cloud 9 je taková hezoučká kavárnička s velkým množstvím dortů a cupcaků. Všechno vypadá naprosto lahodně, že ani nevíte co si objednat. Káva nepatří k té nejlepší, ale stále dobrá. Mám v plánu místo navštívit pokaždé, když se dostanu do Brightonu a vyzkoušet něco nového. Poprvé jsem si dala Rainbow Cake a ten byl tak obrovský, že jsem ho jen tak tak snědla.. Na podruhé jsem si vybrala Oreo cupcake. Jsem totiž obrovský miovník orea sušenek.

JB’s American Diner
Tohle je jedno z mých nejoblíbenějších míst vůbec. Doopravdy. Jsem velký fanoušek Marilyn Monroe, Elvise Presleyho a všech těch věcí z padesátek a šedesátek a přesně tohle místo, je takový útěk do té doby. Na zdi jsou obrázky Marilyn, Elvise, Jamese Deana, aut atd. a také hrají muziku z těch let. Zaměstanci jsou oblečené do vintage oblečků a všichni se usmívají a jsou moc milí. Pokaždé jsem úplně uchvácená tím místem a nechci odejít. Co se týče jídla tak jsem už měla lepší, ale i tak je lahodné a porce jsou obrovské. Poprvé jsem si dala burger a milkshake a přejedla jsem se natolik, že mi pak bylo opravdu zle. Takže napodruhé jsem se rozhodla vynechat milkshake, i přesto že je mají naprosto vynikající a také jsem si místo burgeru objednala wrap, jelikož jsem si myslela, že to bude menší. No, jak můžete vidět na fotce nahoře tak nebylo. Vůbec. Seděla jsem nad tím asi hodinu a stejně jsem do nedokázala dojízt. Ale bylo to fakt výtečné.

The Prince Albert Pub
Ve skutečnosti jsem nešla dovnitř, takže nemůžu říct, jaké to tam je, ale zvenku je na stěně obrovská malba tváří mnoha legend. Můžete tam najít Amy Winehouse, Kurta Cobaina, Johna Lennona, Prince, Boba Marleyho a mnoho dalších. Je to fakt působivé a stojí za to to vidět.

The Magazine Shop
Vážně jsem se zamilovala do tohohle malého obchůdku na Trafalgar Street. Je plný časopisů, které normálně v obchodě neseženete a jsou opravdu zajímavé. Jsou o různých stylech, módě, muzice a tak podobně. Já jsem neodolala časopisu o Grunge módě a uvnitř je mnoho zajímavých fotek, které nafotily talentovaní fotografové, kteří nejsou ve světě zas tak známí. Modelky jsou krásné a stylové, takže se můžete nechat inspirovat a nebo najít nového zajímavého umělce. Rozhodně se do obchodu vracím příště znova.

Tak to bylo pár míst, které si myslím že stojí v Brightonu za zastávku a nejsou zas až tak známé.

Mám Brighton ráda. I když já miluji každé město, které se nachází u moře. Myslím, že každý miluje Brighton, nebo to alespoň kolem sebe neustále slyším. Já si jen myslím, že všichni ty turisté tam jsou docela otravní. Je těžké projít se v klidu po Brighton Pier a nečekat 100 let ve frontě, když si chcete něco koupit a taky je skoro nemožné někdy projít bez neustálého uhýbání a strkání se. To mě otravuje docela hodně, ale co se dá dělat, že?

Byla jsem tam před dvěma týdny navštívit jednoho mého kamaráda z České Republiky, který tam byl na měsíc na jazykovém kurzu, takže jsem mohla na víkend zůstat u něj.
První den byl krásný. Foukal sice trochu vítr, ale slunce zářilo, takže jsme se procházeli po pláži. Šli jsme se mrknout na Beach Huts, protože se mi hrozně líbí ty barvičky a poté jsme zašli na místa, která jsem vám doporučila.
Druhý den už ale tak super nebyl. Pršelo celý den, foukal hrozný vítr a byla fakt zima, takže jsme seděli celý den ve Starbucks a čekali na můj autobus zpátky do Londýna. Vážně škoda, ale aspoň ten první den se vydařil.

Share:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *