BARCELONA 2018

Tady máte druhou várku fotek z naší dovolené ve Španělsku. Tentokrát z Barcelony. V Barceloně jsem už jednou byla a to před dvěma lety, kdy jsem si Barcelonu prošla křížem krážem. Tím pádem jsem si chtěla tohle léto užít Barcelonu hlavně z pláže namísto neustáleho courání městem a ježděním na výlety. Radek byl naštěstí pro. I tak jsme toho stihli poměrně hodně za těch 5 dní, ale stejně se nám nechtělo vůbec vracet zpět do Londýna. Ta energie tam je prostě o něčem úplně jiném. Nikam se nespěchá, k večeru si tak sednete na pláž, posloucháte pouliční kapelu a někdo se vám neustále snaží prodat pivo, mojito a nebo ručník s mandalou. Hlavně teda to moře a čerstvý vzduch mi v Londýně vážně chybí. No, ale teď už k fotkám:

Bydleli jsme jako vždy přes airbnb a to v části, kde každý rok probíhá Primavera Festival. Bohužel jsme přijeli ale až týden po skončení. Měli jsme to blízko k moři a do centra nám to trvalo zhruba 30 minut pěšky, takže každodenní dlouhé procházky kolem pláže jsme měli zaručené.

Klasické španělské uličky

Pokud chcete na jídlo do nějaké dobré vegetariánské/veganské restaurace, určitě doporučuju zajít do Vegetalia. Když jsem na jejich menu viděla paellu, bylo mi jasné, že si jí musím dát a byla výborná! Škoda jen, že jsem si do ní omylem nakapala tolik citronu, že se pak dala stěží jíst. 😀 Vrátili jsme se pak zpět i předposlední den, kdy si paellu dal naopak Radek a jelikož já toužila jen po dezertu, objednala jsem si jejich brownie, který byl servírován i se šlehačkou a malinovou polevou. Mňam!Jedno z míst, které jsem před dvěma lety z nějakého nejasného důvodu nenavštívila byl Pak de la Ciutadella. A docela se tomu divím, protože jsem se do tohodle místa naprosto zamilovala, a park mi přišel mnohem krásnější a zajímavější než třeba takový Park Guell, který je velmi známý a oblíbený mezi turisty.

Placa Reial

Dalším místem co určitě stojí za navštívení je market s jídlem La Boqueria. Pravděpodobně na cokoliv na co si vzpomenete najdete právě tady.

Španělská okurka

 
Sagrada Familia. Já vím, že tahle budova je pro mnohé nejoblíbenější atrakcí v Barceloně a je dechberoucí, ale já jí nějak nemůžu přijít na chuť. Osobně mám radši “jednodušší” budovy a Sagrada je na můj vkus až moc přeplácaná.


Radek mi nafotil pár fotek, ke kterým jsem napsala i krátký článek a můžete si ho přečíst TADY
Vyzkoušela jsem svůj první aperol a byla to lahoda!
Magická fontána patří k mým nejoblíbenějším věcem v Barceloně. Je to jedinečný zážitek a i přes to, že jsem to viděla už podruhé, moc jsem si to užila a pokaždé když fontána změnila barvu, šťouchala jsem do Radka jestli se dívá. 😀 Hraje tam k tomu i hudba, takže je to celé v takovém veselém a pozitivním duchu. Na 100% vím, že až Barcelonu navštívím znovu, Magická fontána bude opět poznamenaná v mém diáři.Tyhle pohledy se nám naskytly každý den při naší cestě do centra


Navštívili jsme Park Guell, ale ne tu část, do které se platí vstup, jelikož jsem tam už byla a nepřišlo mi to natolik oslnivé, abychom za to museli zase platit a čekat pomalu celý den na volný vstup.
 
Casa Batlló

Náměstí, (nebo spíše holubov?) které je plné holubů a lidem to ani nevadí. Naopak je tam chodí krmit, a nemají problém s tím, když si na ně pár holubů sedne. Tohle je podle mě místo, kde byste našli tu holubí paní ze Sám doma. Mně osobně holubi nevadí, ale dávám spíš přednost tomu zůstat nepokáknutá. Rozhodla jsem si to teda tak hezky projít okolo, narozdíl od Radka který šel středem a i tak si mě nějaký holub vyhlédl a pokáknul mě přímo na hlavu. DÍÍKY.

 
Barcelona Cathedral. Třeba tahle katedrála mi přijde o tolik krásnější než Sagrada. Ještě je úplně jak vystřižená z Harryho Pottera, nepřijde vám?

Náš poslední večer jsme strávili popíjením Desperada na pláži a cestou domů byl ten nejhezčí západ slunce. Já jsem si taky udělala radost a koupila jsem si skateboard, na který jsem se chodila dívat od prvního dne a přemýšlela jsem, jestli mám nebo nemám si ho koupit. S Radkem jsme se pak střídali a jezdili jsme po Barceloně až někde do půlnoci. Nemohli jsme si přát lepší zakončení naší dovolené!Taky jsem sestříhala video, takže neváhejte a mkněte 
 
xx
Share:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *