…..AND HERE COMES 2017

Leden. Nový Rok. Pro mnohé nový start. Hora předsevzetí, které všem vydrží tak měsíc a pak se vrátí do té své rutiny, aby následně za rok přišli na to, že 2017 stál zase za hovno a dal si ty samá předsevzetí na rok 2018. A tak to jde pořád dokola.

Ona ta předsevzetí totiž celkově stojí za houby. Říct si, že od Nového roku začnu to a to, je sice hezký, ale je dost těžký to dodržet, jelikož stále musíme chodit do práce/školy a najít si čas na těch nových 10 aktivit, na které jsme se o svátcích tolik těšili, taky neni lehký. A proto to lidi rači vzdaj.
Neberte si to špatně. Já jsem taky vždycky většinou natěšená z Nového Roku, ale snažim se dávat si takové cíle, které dokážu splnit. A nejenom na začátek roku. Na celý rok.

BLOG

Jak jste si asi všimli – tenhle článek je v češtině. Původně jsem chtěla mít celý blog v angličtině. Bydlím v Londýně, takže chodím na anglické akce, používám anglické značky atd. Ale abych byla upřímná, jestli je něco co mi z česka vážně chybí, tak je to ten jazyk. Protože Český jazyk je prostě přenádhernej a navíc je to můj jazyk, víte co. Chybí mi psát v češtině, jelikož mám takový pocit, že se v aj neumím tak dobře vyjádřit. Prostě to nezní jako já. A jelikož chci začít psát víc o osobních věcech, než jen na jakym koncertě jsem to zas byla, chci aby to bylo v češtině. Ale pravděpodobně články z koncertů a nějaké ty reviews budou stále v té angličtině. Možná obojí. Kdo ví, jak se mi bude chtít.
Samozřejmě bych se chtěla blogu věnovat víc, ale jsem líný bastard a když se mi nechce, tak se mi hold nechce.

JÓGA 

Rozhodně nebudu psát, jak moc bych chtěla začít cvičit, být fit & healthy a zhubnout nějaké to kilčo. Protože to už dávno dělám a ne proto, že je nový rok, ale proto, že chci a proto, že mě to baví. Na co se ale chci víc zaměřit je jóga. Miluju jógu, dělám jí už pár let, ale vždycky je to takové, že mě to chytne, cvičím jí pravidelně a pak zas pár měsíců nic. A za těch pár měsíců bez jógy se zas nedotknu ani prstů u nohy. Jóga mi neskutečně pomáha s úzkostí a naplňuje mě pozitivitou, takže se jí chci fakt oddat a chodit více na hodiny. A za takový ten rok už bych mohla být profesionální jogín, umět všechny ty stojky, přemety a škorpiony a otevřít si vlastní studio někde na Bali. Ale nepředhánějme.

CESTOVÁNÍ 

Za posledních pár let se mi daří to, že každým rokem cestuju víc a víc. A tenhle rok chci cestovat ještě mnohem víc! Sice nejsem ten typ, co by si vzal batoh a vydal se na několik měsíců do světa a bydlel pod širákem, ale to taky plánuju. Jen ještě ne na tenhle rok. Letos se chci každý měsíc alespoň jednou podívat někam, kde jsem ještě nikdy nebyla. Ať už je to někde v UK nebo v Evropě. Jsem v Londýně více jak 3 roky a stále jsem nenavštívila města jako jsou Cambridge, Manchester nebo Liverpool. Hlavně že jsem byla ve smradlavém Norwichi, haha. A i kdybych měla jet jen na 1 den, furt se alespoň někam podívám. A dál tu mám takový seznámek míst, co chci určitě letos stihnout.

Lucembursko – Lucembursko ani nebylo původně na mém seznamu, ale levné letenky jsou levné letenky, takže Lucembursko v únoru, těš se!
Amsterdam – jelikož je na mym seznamu dobré 3 roky, tak letos už fakt musim!
Santorini – přítel konečně povolil a taky podlehl té kráse Santorini, takže nejdéle v dubnu jsme tam!
Řím – já už se prostě vidim jak jedu na skútru kolem kolosea
Paříž – Miluju Paříž nadevše a hrozně jsem se tam chtěla vrátit minulý rok, což  bohužel nevyšlo. No, letos už to vyjde!
Lake District, UK – Na tohle se těšim snad nejvíc. Až zmizim v přírodě a ztratim se v té vší kráse.
 
ZMĚNA BYDLENÍ

Popravdě je mi jedno jestli se vrátim zpět do Česka, nebo to bude Nový Zéland, Bali, Berlín a nebo se přesunu jen do jiné části Londýna. Na konci roku chci prostě být jinde než jsem teď. Nemohla jsem sehnat lepší první bydlení v Londýně a lepší spolubydlící, ale cítím, že potřebuju změnu. A když cítíte že potřebujete změnu, tak jí prostě musíte udělat. Nebo se za 5 let probudíte a budete furt v tom vašem mrňavém pokoji a vaší každotýdenní zábavou bude lovit z vany vlasy vašich spolubydlících. A ke změně bydlení patří taky změna práce. Protože na tom místě, kde pracuju teď, už moc dlouho nervově nevydržím.

VEGANUARY

Na konci prosince jsem měla jednoleté výročí vegetariánství. Jsem na to nesmírně hrdá a nemám v plánu se vrátit k masu ani náhodou, ba naopak – každý den jsem si svojí volbou jistější a jistější. A tak jsem se rozhodla přidat se k VEGANUARY, což je společnost lidí, která nabádá lidi zkusit alespoň na leden být veganem. Zaregistrujete se a dostáváte tipy, recepty a podporu a to všechno zadarmo. A věřte mi, neskutečně bych si přála zůstat veganem i po skončení ledna. Ale znám se. Je tu až moc dobrot, kterým neodolám. Což je sýr, a pak všechny ty dortíky, sušenky a čokoládičky. Jo, to je moje. Ale kdo ví, furt je jen začátek ledna a třeba se ve mně něco pohne a já zjistim, že tyhle shity ve svym životě už nepotřebuju. (ale život bez Toblerone…jako vážně?)

Jak jste na tom vy a předsevzetí?? 
 
xx
Share:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *